Wpis z mikrobloga

Czy wypieranie się prawdy historycznej, choćby tej najbardziej nie pasującej do ogólnie przyjętej narracji, to domena Polaków? Na to wygląda. Otóż sprawa uwydatniła się w ciągu ostatnich dni, po aferze w sprawie ''polskich obozów śmierci''. Nagonka na Żydów zaowocowała w wpisach i znaleziskach kompletnie nie związanych z tą, jakże ważną kwestią. Jednak szczytem hipokryzji jest moim zdaniem zacieranie swoich win czy niewygodnych faktów, tak by w niekorzystnym świetle przedstawić tylko stronę żydowską. Najlepszym tego przykładem jest zminusowanie mojego komentarza pod tym znaleziskiem i pseudo dyskusja, jaka się tam wywiązała. Tematem znaleziska była obecność Żydów w Wehrmachcie, na co ja nie omieszkałem przypomnieć o kilkuset tysiącach Polaków, którzy również zasilili tę formację, z różnych powodów. Jak doskonale widać po przykładzie użytkownika @himilsbach, jesteśmy mistrzami w dopieprzaniu innym i wybielaniu siebie.

_*Zdjęcie przedstawia Polaka wcielonego siłą do Wehrmachtu, który w Normandii spotkał swoich rodaków z 1DP gen. Maczka._

#historia #tylkoprawdajestciekawa #polactwo #iiwojnaswiatowa #historia #wykopowahipokryzja
drect - Czy wypieranie się prawdy historycznej, choćby tej najbardziej nie pasującej ...

źródło: comment_nYGaS4AwEWlpU2S3nHNhmjOgeNCYMNCn.jpg

Pobierz