Wpis z mikrobloga

Mircy, pytanko z tych "przyziemnych" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są sobie panele z klasy AC5 w cenie koło 80-90 zł/m2. W sklepie gość powiedział ze klasa nie jest aż tak ważna, bo on poleca panele AC4 z dodatkową powłoką na wierzchu i domieszką korundu, no i mówi ze to jest dużo bardziej wytrzymałe i chwali, że to ma gwarancję producenta chyba 12 lat i w ogóle niezniszczalne. Kosztuje 110 zł/m2. I teraz... prawda to co on mowi, czy po prostu chce opchnac droższy towar? To nie jest tak (jak gdzieś wyczytałem), że każde panele mają warstwę korundu i od jej grubości zależy klasa ścieralności? Co kupować? Czego się wystrzegać? Kim jest sprzedawca? I kto za to wszystko zapłaci?

[ #podloga #panele #panelepodlogowe #remont #remontujzwykopem ]
zolwixx - Mircy, pytanko z tych "przyziemnych" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są sobie panele z klasy...

źródło: comment_lE51Y2P5rOqIyJ5YbeZjF8BjVVo1lO9A.jpg

Pobierz
  • 4
@zolwixx: A dokąd kupujesz? Do mieszkanie nie opłaca się brać nic więcej ponad AC3

AC3 się bierze do sklepów, biur itepe gdzie się mnóstwo ludzi przewala.


Nie daj się nabrać mireczku.
@kaosha: Mieszkanie. Czytałem wypowiedzi z mirko z ostatnich 3 lat i jedni piszą o AC3, inni że poniżej AC4 nic nie brać. AC4 to nie problem, AC5 nawet też, tylko nie wiadomo o co chodziło sprzedawcy, czy faktycznie jest jakiś superpanel AC4+ z powłoką "to je korund, tego nie porysujesz", czy po prostu jest to tani produkt w droższej marketingowej oprawie.
Ja tam tyle wiem o panelach że kiedyś stałem na promocji ;) I generalnie tak nam mówili na szkoleniu jak napisałem.
A korund to pierwsze słyszę xD
Jak Cię stać to się zastanów nad podłogą z korka. Oprócz tego że cieplusia, to jak nie myjesz podłogi to i tak nie widać że brudna xD
Ja mam dwa rodzaje: w pokojach AC5 Kronopol Dąb Winter (taka tanioszka), a w salonie mam AC4 Tarkett Grey Beige, bo wydawały się ładniejsze (były droższe). Ogólnie powłokę też mają jakby porządniejszą od tych z Kronopola. Porysowały się od krzeseł, ale to chyba wszystko się porysuje od tych okruchów, co się przyklejają do nóg krzesła. Kronopol się nie porysował, ale w 2-3 miejscach już w rogu się oderwał kawałeczek okleiny, może od