Wpis z mikrobloga

@Maelstrom94: @sell_your_soul: Miałem Iphon 6, przez ponad pół roku. Sprzęt całkiem ok. Fajnie działa, ALE. Klawiatura nie do zaakceptowania, mam spore paluchy i nie dało się pisać. Nie mozna wysylac nic przez bluta, brak potrzebnych aplikacji (tasker), brak NFC, brak nawet głupiego podłączania Wifi przez przycisk WPS, problem z wyłączaniem się na mrozie. Już nie wspomnę, że oglądam sobie youtuba, a nie mogę w tym czasie pisać na messengerze (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maelstrom94: szkoda tylko że ios przestał się całkiem rozwiać, przez te wszystkie aktualizacje jakie wypuszczają praktycznie żadnej użytecznej funkcji nie dostali albo nie usprawnili systemu :) System powiadomień to porażka niestety, użytkowników którzy proszę o wprowadzenie dark theme w ogóle olewają. iOS to bardzo fajny system ale tylko gdy się zrobi JB, na chwilę obecną przegrywa z czystym Androidem (podkreślam - czystym!).
@vakir: Polskie aplikacje są nieliczne, większość innych te co na android. Nie wiem jak z pisaniem aplikacji bo to jest już system bardzo niszowy, kilka lat temu był popularny w USA. Dziś BB jest na Androidzie niestety.
@Maelstrom94: O to ciekawe mam 4x i 4x Note oba 3GB i w wersji global i te telefony są zupełnie bezproblemowe. Zastanawiam się czy to ja mam takie szczęście, czy o wój chodzi? 4x kupowałem w promo w emag, a note przyjechał z chin z bangooda. Ciekawe czy np. partie bez B20 to jakaś kombinowana padaka tak jak promocyjne mibandy2 czy zwyczajnie rozjazd jakościowy jak u każdego producenta?
- Java


@sell_your_soul:
Na Androidzie nie działa Java i JVM tylko ART - Android Runtime Java jest tylko interfejsem służącym do pisania aplikacji na Androida, ale kod aplikacji androidowej nie kompiluje się do kodu bajtowego Javy tylko do kodu bajtowego obsługiwanego dawniej przez Dalvika a obecnie przez ART. Taki kod za czasów Dalvika był kompilowany ponownie podczas procesu uruchomienia aplikacji. Po co? Dlatego, że Androidy mają przeróżne procesory i proces ponownej