Wpis z mikrobloga

Witam.
Rzadko piszę na mirko, ale może ktoś pomoże mi rozwiązać problem z telefonem.
Ogólnie mi5 mam już 1,5 roku, nigdy mi nie spadł, nie został zalany, jestem z niego bardzo zadowolony.
Problemy się zaczęły od ostatniego piątku (26.01), gdy telefon sam mi się wyłączył i nie mogłem go włączyć ( napewno nie był wciśnięty klawisz funkcyjny). Jak wróciłem z pracy podłączyłem telefon do kompa i zrobiłem fastbootowanie, a później go włączyłem normalnie.
Na początku nic się nie działo, wszystko normalnie działał jak igła, ale później zaczął się losowo wieszać, przy odblokowywaniu lub nawet podczas korzystania z niego.
Wersja Mui 7.2.8.0
Telefonu nie aktualizowałem, przywracałem ustawienia fabryczne, ale to też nie pomogło z aplikacji mam jedynie zainstalowanego discorda, nic więcej.
Mam nadzieję, że gdzieś znajdzie się jakiś mirek, który mi powie co mogę jeszcze zrobić.
#problemytechniczne #xiaomi #mi5
  • 9
@noobdontdie: Na początek sprawdź baterię czy nie spada jej napięcie podczas używania, na podstawie doświadczeń z innymi telefonami z Andkiem to może być przyczyna. Podstawa to też aktualizacja do najnowszego oficjalnego ROMu i sprawdzenie na nim czy problem występuje.

W ostateczności możliwe uszkodzenie pamięci lub sterownika napięcia na płycie głównej, a wtedy naprawa już nieopłacalna. Do sprawdzenia baterii BatteryBot i zaznaczenie logowania wszystkich zmian. Włącz jakąś wymagającą grę aby rozgrzać procesor
Edit: zauważyłem, że na niskim poziomie baterri telefon nic nie odwala, teraz jak jest w zimnym miejscu ( w pokoju u mnie jest zimno) nic się z nim nie dzieję, zgłupiałem.
@noobdontdie: skok temperatury dosyć spory, jeśli stało się to w kilka minut to rzeczywiście bateria do wymiany. Choć 35 stopni to nie tak dużo, w samsungu najwięcej miałem 43 i leciała w dół 1%/min. Potestuj aby się upewnić.