Wpis z mikrobloga

Od 10 lat mam problem z barkiem srednio raz na 4-6 miesiace wypada . Towarzyszy temu cholerny bol szok w 30sec po wypadnieciu jestem CALY spocony. Ale zawsze 2-3 minuty i wskoczy. Dzis zdarzylo sie znowu, chcialem podniesc plecak w samochodzie byl na miejscu pasarzera wazyl gdzies z 5kg , lewa reka wyprostowana siegnelem po plecak i nawet nie podnipslem na wysokosc 2cm i HRUP DUP kosc ramienia czuje pod pacha,przeszywajacy bol , pot i swieczki w oczach. W planach na ten rok mam zrobienia pare rzeczy jak aparat na zeby , okulary (delikatny astygmatyzm) a teraz jeszcze doszedl lewy bark.

Dlatego chce sie spytac was mirki czy ma ktos jakies doswiadczenia z ta przypadloscia. Wiem ze kazdy powie idz do lekarza,pojde , ale chce tez
Otrzymac jakies porady od kogos kto droge ta juz przeszedl i moze polecic jakies leki na wzmocnienie sciegnien stawow , cwiczenia . Mi zawsze wypada na dol wyczytalem ze to jest schorzenie shilla shasa moze byc spowodowane problemem sciegna stozka rotatorow lub sciegna dwuglowego.

Za kazde wskazowki i rady z gory dziekuje i klaniam sie w pas.

#medycyna #bark #zwichnicie #cwiczenia #sport
#rehabilitacja #porady #kiciochpyta
  • 7
@Naciass :/ mam nadzieje ze ktos lepiej poradzi niz isc do guslarza gdzies na wsi.

Ale i tak dziekuje za odzew i pozdrawiam cieplutko.sloneczne. i najmocniej jak umim
@7Lutyoo: nie, internet jest złym miejscem do porad ortopedycznych, nie tylko dlatego że ktoś wyśle do babki która nastawia (xD), ale dlatego, że to musi lekarz obejrzeć, że tak powiem, własnoręcznie (sprawdzić, w jakich zakresach ruchów masz niestabilnosć i jak dużą) - i to jest wazniejsze niż przy wiekszości medycznych problemów mirków pod tym tagiem. Jakiekolwiek rady na podstawie Twojego "zdajemisie" i internetowego "widzimisie" mogą mocno zaszkodzić. Zorganizuj wizytę, dowiesz się,
@isilien171 do lekarza i tak pojde nadmieniłem to w poscie. Dodatkowo licze na to ze ktos moze lekarz lub ktos kto mial problem poleci cwiczenia wzmacniajace oraz jakies leki na stawy czy sciegna. Oraz moge otrzymac jakies za i przeciw w przypadku atroskopii barku. Na mikro sa i lekarze dietetyki sportowcy . Jak bd mial dokladnie wszystko rozpoznane to bd wiedzial do kogo sie odezwac. Kto pyta nie bladzi
@mlodysum widzisz dziekuje bardzo to jest konkrety material . Naswietla moj problem jak lekarz powie co i jak to nie bd zielony. Ponnadto duzo materialu w powiazanych. Dzieki raz jeszcze. Ale chyba sie nie zgodze na to musze poczytac jeszcze . Wmiare duzo jest o tym schozeniu hilla schasa i duzo innych opcji
@Naciass
@isilien171 widzicie o cos takiego mi choodzilo.

Mam nadzieje ze bedzie wiekszy odzwew tego typu BENC
@7Lutyoo bez wizyty u ortopedy i badań obrazowych się nie obejdzie. Jako fizjo zaproponowałbym Ci ćwiczenia zwiększające stabilność, ale już po operacyjnym ustabilizowaniu, bo jeśli wypada tak często, to moim zdaniem (jeszcze niedoświadczonym) same ćwiczenia nie rozwiąza problemu.