Wpis z mikrobloga

@kolaszek: osoby fizyczne otrzymują decyzje z automatu, informacja podatkowa składana jest tylko w momencie kupna sprzedaży. Będą doręczane od połowy lutego do marca. Pierwsza rata płatna do 15.03
  • Odpowiedz
@kynx: @kolaszek: hmmm ale to chodzi o podatek gruntowy, czy o co dokladnie?
Bo kupowalem mieszkanie z rynku wtornego i poza PCC nic innego nie oplacalem/nie informowalem US o zadnej transkacji, pit itp.
Mam juz pakowac walizy?
  • Odpowiedz
@kolaszek: jakbyś do 15.03 nie otrzymał decyzji to wybierz się do wydziału podatków i sprawdź, bo podwójnie awizowane uważa się za doręczone.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: zależy czy spółdzielcze masz mieszkanie czy własnościowe, czyli z udziałem do gruntu. Jeżeli to drugie to musisz jak najszybciej zgłosić to do urzędu miejskiego ponieważ to cię nie minie, a obowiązek podatkowy powstał od następnego miesiąca od daty aktu. Na szczęście przy mieszkaniach nie są to jakieś duże kwoty. Podatek od nieruchomości tak dokładnie to brzmi
  • Odpowiedz
@kynx: mieszkanie wlasnosciowe i w polowie stycznia dostalem papierek juz na swoje dane na to mieszkanie, ze mam do zaplaty podatek od gruntu do 31 marca. Wczesniej za caly rok oplacone bylo przez poprzedniego wlasciciela.

Ale nie orientuje sie czy poza PCC nie powinienem oplacic jeszcze czegos.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: nie. Wszystko Ok. Obowiązek podatkowy powstaje od następnego miesiąca od daty aktu. To ze właściciel zapłacił za cały rok nic nie znaczy. Będzie miał oddane. Nie wiem czemu nie dostałeś za poprzedni rok decyzji. Przepisy są takie, a być może dany urzad ma inna politykę.
  • Odpowiedz