Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #gotowanie #urodziny
Robię jutro urodziny dla rodziny. Skromne 8 osób dorosłych pijących jedzących wszystko co dostaną. Zapraszam ich na 16. Zaczynamy od zupy. Bedzie pomidorowa. Właśnie nastawiłem rosół na lacie wołowej. Pomidory zaraz obieram ze skórki i robię passate. Tylko makaron kupny. Zupa bedzie koło 16:45 podana. Po zupie udziec z indyka. Koło 17:35.Kupiłem 2,5kg z kością. Wlasnie go nasmakowalem. Ziołami itp. Podany bedzie z tłuczonymi ziemniakami. Smażonymi w całości pieczarkami na maśle z rozmarynem i groszkiem. Do picia wino hiszpańskie. Powinno zagrać z jedzeniem. I teraz pytanie. Bo moja rodzina to lubi siedzieć przy stole i pic wódkę. Czesc będziemy po mojemu ale reszta juz musi być po ich. Jakie przekąski zimne zrobic? Tak aby sie nie narobić i nie wydać miliona monet. Cos musi stać na stole do wódeczki. A przed ciastem. Nie chce od razu wstawiać ciasta i tortu bo sie szybko impreza skończy pod stołem. Jakieś pomysły? Nie mam czasu na robienie sałatki jarzynowej czy innych cudaków. Zostaje mi pręga wołowa z zupy. Myślałem o fajitas ale to znowu na ciepło. Help.
  • 11
  • Odpowiedz
@kiszczak: ale koreczki sobie daruje i jajko na twardo z majonezem. Mysle ze zrobię pastę z makreli kupie trochę sera i mięsa. I jakaś prosta sałatkę z kurczakiem i ananasem
  • Odpowiedz