Wpis z mikrobloga

#lg #android #telefony

Pytanie czysto hipotetyczne, bo raczej już nie będę w stanie nic zrobić :D

Mianowicie: we wrześniu/październiku 2016 zaczął się pierdzielić mój stary LG L65. Wcześniej kombinowałem z rootem (KingoRoot) by odzyskać jakieś stare zdjęcia, potem zrobiłem unroot. W tym okresie problemy objawiały się głównie poprzez problemy z zasięgiem, w ogóle tel go nie łapał - IMEI zupełnie zniknęło. Potem przestał łapać dotyk (ale to też po jakimś czasie). Kwintesencją całego problemu był słynny błąd dbi err fatal. Niestety, nie zainteresowałem się unbrickiem w porę i nie przejrzałem poradników które były na różnych forach, skutkiem czego ten komunikat też zniknął, a telefon nie reaguje obecnie na nic. Dwa miesiące później kupiłem Xiaomi Redmi 4A, a LG poszedł do kosza.

Chciałbym go jednak, dla celów czysto eksperymentalnych (nie zamierzam go jakoś specjalnie używać), przywrócić do życia. Przyniosłem więc go ze strychu, podpiąłem pod kompa - telefon jest w trybie EDL (Qualcomm HS-USB QDLoader 9008), ale szczerze - nie mam pojęcia, jak na LG przywraca się soft z takiego trybu. LG Flash Tool nie działa, a wedle xda tel w tym trybie ma dość poważny brick ;p niby jest sposób z kartą pamięci - ale nie mam żadnej karty ;p

Wiem jednak, że na pewno dałoby się go jakoś przywrócić do życia - na Xiaomi da się wgrać soft w trybie EDL, więc tu siłą rzeczy musi być jakieś rozwiązanie...

Ktoś, coś? ;)