Wpis z mikrobloga

Przyszła pora by w końcu zaktualizować MIUI. Mam Redmi Note 3 Pro i jestem w tych sprawach kompletnie zielony. Aktualnie operuje na MIUI 8 by xiaomi.eu 6.8.18 (Android 5.1.1) [Kupując telefon dokupiłem opcje odblokowania bootloader'a oraz instalacji trwp i wgrania xiaomi.eu] Moje pytanie jest takie: czy wystarczy, że pobiorę najnowsze Miui ze strony miuiPolska przeznaczone dla tego modelu i zainstaluje je przez ZIP z poziomu telefonu i wszystko będzie śmigać czy może jest jakiś inny sposób jakim powinienem to i zrobić? Z góry dzięki za pomoc i proszę o wytłumaczenie to najprościej jak się da.

#xiaomi #miuipolska #aktualizacja #rn3pro
  • 32
zrób najpierw wipe
Klikamy na opcję 'Wipe"
Następnie "Advanced wipe"
Tu wybieramy: cache, data, system, dalvik-cache
Na końcu przesuwamy suwak, wtedy zacznie się czyszczenie danych
Po ukończeniu wybieramy znów "cofnij"
i potem instalacja
Kliknij na opcję "Install"
Następnie wyszukaj z folderów pamięć na którą umieściłeś plik z romem. Najpospoliciej jest cofnąć do folderów systemowych i wyszukać sdcard [pamięć wewnętrzna] lub external_sd [pamięć dodatkowa sdcard]
Gdy wyszukasz ROM kliknij na niego
Na końcu wybierz opcję "Swipe to Confirm Flash"
Zacznie się wgrywanie romu, w razie potrzeby cofnij i wgraj Gapps [wymagane dla CM i podobnych romów]
@rafcio_2: po co ma wgrywać gapps jak jest to w najnowszym miuipolska? ;p @marcino774: wejdź do twrp kombinacją przycisków (vol+ i power albo wszystkie 3 przyciski) i wejdź w wipe -> advanced wipe -> zaznacz dalvik/art cache i cache -> swipe -> potem reboot i napisz czy pomogło
@rafcio_2: no wgrał najnowszy eu z miuipolska. Mógłby zrobić w sumie z pełnym wipe, przechodząc z tak starej wersji może być różnie. Ale też nie jest powiedziane że wipe być musi. Jeśli wipe cache nie pomoże to najlepiej full wipe (to co pojawia się od razu po wejściu w Wipe) -> instalacja softu (nie musi robić wipe system bo i tak ta partycja przy instalacji się sformatuje)
jestem w tych sprawach kompletnie zielony


@marcino774: wtedy celujesz w global stable/dev, a nie xiaomi.eu/MIUIPolska.

dokupiłem opcje odblokowania bootloader'a oraz instalacji trwp i wgrania xiaomi.eu


@marcino774: szkoda na to pieniędzy, szczególnie że są w sieci miliony poradników.

czy wystarczy, że pobiorę najnowsze [...]


@marcino774: tak. Ale pamiętaj, że nowa aktualizacja może zablokować ponownie bootloader i będzie bootloop.
@marcino774: jak zrobisz wipe data + dalvik + cache to nie, nie musisz. tylko robisz to i reboot. dane w pamięci wewnętrznej zostaną, znikną jedynie apki - będziesz musiał konfigurować od zera ew. przywracać z chmury xiaomi
@Orjon_MIUI: Dzięki za pomoc, jesteście wielcy. Włączył się (trochę długo to trwało, szczerze już się bałem xD) ale działa i mam wybór języka itp. Jak napotkam jakieś problemy to będę pisać ;)