Wpis z mikrobloga

#nano #xrb #raiblocks #kryptowaluty

Wyniki przeprowadzonego stress testu dla sieci Nano (mainnet, 306 transakcji na sekundę - dla prównania: #btc 5, #dash 10, #eth 15, #bch 25 #ltc 50). Transakcje przechodziły w normalny sposób, sieć się nie nasyciła i nikt nie odnotował żadnych problemów związanych z działaniem sieci:

https://medium.com/@bnp117/stress-testing-the-raiblocks-network-part-ii-def83653b21f

Przypominam, że w testnecie jedynym ograniczeniem liczby transakcji na sekundę były ograniczenia sprzętowe. W porównaniu do innych walut, wyglądało to tak:
ajron_men - #nano #xrb #raiblocks #kryptowaluty

Wyniki przeprowadzonego stress tes...

źródło: comment_DpcTbxByMiV0eUi6jgUU1FBHxXaugzHw.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@ajron_men: Co to za manipulacje w gifie? Przecież w artykule jasno pisze:
Average Broadcast TPS: 105.75TPS
Remote Peak TPS (1S Average): 306TPS
RaiBlocks.Club Peak TPS (5S Average): 172.8TPS
Skąd te 7000+TPS?
Już pomijam, że przez fakt iż transakcje są darmowe, bardzo łatwo o DDoS takiej sieci specjalnie zmanipulowanymi transakcjami.
  • Odpowiedz
@mihaubiauek: 7000+ transakcji to testnet i tego dotyczył gif, w mainnecie poszło 306, o czym również pisałem - czytaj dobrze.
Bardzo trudno o atak DoS, gdyż każda transakcja wiążę się z wykonanie PoW (2s +), co ogranicza tempo transakcji, które złośliwy podmiot mógłby wygenerować bez znaczących inwestycji w zasoby obliczeniowe. Dodatkowo, węzły które nie są pełnymi węzłami historycznymi, mają zdolność do okrojenia starych transakcji z ich łańcucha; to ogranicza użycie pamięci
  • Odpowiedz
@mihaubiauek: sam protokół nie ma żadnego ograniczenia liczby transakcji na sekundę, 7000+ to teoretyczny limit ze względu na ograniczenia sprzętowe, a 300tps to wyniku testu przeprowadzonego przez użytkownika na reddit i tak jak napisał ajron_men te 300TPS nie miały absolutnie żadnego wpływu na działanie sieci i prawdopodobnie można by było dojść do dużo większej liczby. Co do drugiej części twojego komentarza, myślisz, że twórcy nie pomyśleli o zabezpieczeniu przed najbardziej znanym
  • Odpowiedz
przeczytaj whitepaper.

@endl: No właśnie przeczytaj. Bo wymieniają w nim możliwe ataki i podają ryzyko jako średnie. PoW #!$%@? zabezpiecza przed atakiem nawet małego botnetu. Transakcje można specjalnie preparować aby nie były tak łatwo przyswajalne przez węzły i o tym również jest w whitepaperze.
  • Odpowiedz
@Amelcio: nie śledzę za bardzo projektu, ale z tego co wiem, koordynatorzy, którzy są czasowym rozwiązaniem, skutecznie hamują maksymalną ilość transakcji per sekunda. Dodatkowo, strasznie im wallet zamula i ludzie się skarżą na długi czas transakcji. Teoretycznie, w IOTA czym więcej użytkowników i transakcji, tym jest szybciej. Podobnie jak w #nano ograniczenia są ściśle związane ze sprzętem, nie z protokołem. Różnica polega na tym, że #nano w tej chwili działa -
  • Odpowiedz
@ajron_men Widzę, że znasz się na rzeczy. Wiesz może czemu XRB reklamuje się jako kryptowaluta podobna do Iota z tą różnicą, że ma być środkiem wymiany człowiek <-> człowiek a nie tak jak Iota, maszyna <-> maszyna. Tylko że środkiem wymiany p2p jest gotowka, fizyczne pieniądze. Przesyłając kryptowaluty zawsze korzystamy z maszyn, telefony, komputery itp. Czemu więc tak się reklamują?
  • Odpowiedz
@Luszian: jest podobna w tym znaczeniu, że działa błyskawicznie i jest darmowa (zupełnie jak docelowo ma działać IOTA) - dlatego często się porównują. Żeby tak się stało, w IOTA muszą zniknąć koordynatorzy (centralizacja systemu). IOTA posiada kosmiczną technologię (rocket science wśród kryptowalut), dzięki której wraz ze wzrostem użytkowników, będzie rosła liczba transakcji na sekundę - odwrotnie jak w klasycznym blockchainie. #nano ma służyć przede wszystkim do maksymalnie prostych płatności: darmowych, błyskawicznych,
  • Odpowiedz