Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pisze z anonima, bo wynajmuje pokój u mirka i nie chce żeby widział ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ile płacicie za wynajem 1 pokoju w 3-os mieszkaniu? Są 2 pokoje, duże mieszkanie bo 70 m2. Mam swój pokój. Nowy blok, nowe budownictwo, nowe osiedle Semeko. Pytam bo znajomi z mojej gównopracy mi wkręcają, że płacą 400-500 czynszu + rachunki im wychodzi 100/200, czyli razem zamykają się w 700 zł. A ja płace mirkowi 900 zł + rachunki zimą ok. 230 zł, latem ok. 130 zł. Czyli wychodzi mi ok 1200 średnio za miesiąc. Standard jest naprawdę wysoki jak dla mnie. Byłem u znajomych i w sumie to taki prl głownie, nic specjalnego. No ale i tak po takich rozmowach zastanawiam się czy mirek mnie nie januszuje za bardzo.
#gdynia #trojmiasto #wynajem #mieszkanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop

Czy płacę za dużo za pokój?

  • tak 70.3% (97)
  • nie 29.7% (41)

Oddanych głosów: 138

  • 23
@AnonimoweMirkoWyznania: zajechany blok na Chyloni, baba chciała od znajomego 800 zł + sprzątanie w kuchni i łazience+ miał wracać przed 23 i być cicho :D

Mieszkanie jak to u babci, meblościanki itp, brak internetu, kablówka ale telewizor na własną rękę
@AnonimoweMirkoWyznania: to przejrzyj ogłoszenia, zobacz na zdjęcia ile się płaci za jakiś standard. Czasem w jednym mieszkaniu różnica pomiędzy róznymi pokojami jest różnica nawet i 300 zł bo zależy od metrażu pokoju. Jeśli to za dużo to zmień na tańsze, pewnie będziesz polował długo by mieć tańsze w nowym budownictwie w 3 osoby.

Są pokoje gdzie płącisz 1000 zł a mieszkasz w 11 osób także mogłeś trafić gorzej ;-)
@AnonimoweMirkoWyznania: 3 pokojowe mieszkanie jestes w stanie wynajac za 1800-2200+rachunki okolo 600-800zl
3000zł z rachunkami to max na 3 pokojowe mieszkanie powyzej 70m z miejscem w hali, które warte jest 150zł.
2500zł za całe takie mieszkanie to dobra/normalna cena. Jeśli lokalizacja to nie koniec świata albo Wejerowo
@WilkZWallStreet: z drugiej strony barykady - jestem wynajmującym mieszkanie, centrum wrzeszcza, nie super nowoczesne ale ładne i wyremontowane, w pełni urządzone. mieszkają tam teraz trzy osoby - na osobę całość opłat wychodzi średnio 715 zł.
@WilkZWallStreet: xD

@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zalezy, nie mozesz poprosic o umowe?

70 m2 to faktycznie za mieszkanie w nowym budownictwie, w wysokim standardzie moze wyjsc ponad 2 k za sam czynsz najmu plus opłaty. Rynek jest rozny - masz okazjr to mieszkasz za 500-600-700 plus oplaty. Masz pecha placisz wiecej. Wszystko zalezy. Ale oferty 900 zl plus oplaty za kawalerke to naprawde trzeba mocno wertowqc rynek i czekac na okazje
@AnonimoweMirkoWyznania Ja znajomemu w Sopocie wynająłem pokój w moim mieszkaniu za 500 zł plus opłaty, a pokój ma 16m2 zupełnie oddzielony dużym korytarzem, całe mieszkanie po kapitalnym remoncie, z prywatnym podwórkiem i bramą na pilota. Jak patrzyłem ile ludzie wołają za podobny standard to się za głowę złapałem bo wszyscy krzyczą powyżej 900 zł bez opłat. Jak jesteś normalny to może bym się zastanowił nad wynajmem za jakieś 800 z opłatami wliczonymi