Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki wpadł mi do głowy pomysł na aplikację i szukam jakiegoś API (najlepiej RESTowego) do bazy leków i suplementów. Dane jakie mnie interesują to nazwa leku i jego skład. Jest w ogóle szansa na takie coś? Podejrzewam, że Ministerstwo Zdrowia ma taką bazę, tylko nie wiem czy w jakiś sposób udostępnia.. Znalazłem sporo stron gromadzących takie dane, ale w bardzo nieprzystępnej z programistycznego punktu widzenia formie (musiałbym stosować jakieś crawlery, a nawet pomijając kwestię że to śliskie, to nie wiem na ile zgodne z prawem). Będę wdzięczny za jakiekolwiek info.
#programowanie #baza #leki #api
  • 10
@leoha: Nie wiem jaka/czy jest różnica w kontekście leku, a suplementu jeżeli chodzi o substancję czynną, ale podając przykład: mamy sobie jakąś multiwitaminę, to mnie interesują informacje z tabelki, która określa jej składowe.
Nie wiem jaka/czy jest różnica w kontekście leku, a suplementu jeżeli chodzi o substancję czynną, ale podając przykład: mamy sobie jakąś multiwitaminę


@Damek90: czekaj, czekaj, chodzi ci o leki, wyroby medyczne czy suplementy? Bo to trzy różne rzeczy...
Jeśli chodzi ci o leki to tak, taka baza istnieje i jest dostępna na stronie ministerstwa
Najlepiej wszystko :). Może poza wyrobami medycznymi. Natomiast jeśli miałbym wybierać jedno z trzech, to na start same suplementy chociaż.
@leoha: Dobra, a jak wtedy w kwestii tego crawlingu, orientujesz się może? Bo z tego co mi się udało ustalić, to przepisy są stosunkowo niejasne w tej kwestii i odnoszą się do baz danych w rozumieniu zbioru danych lub informacji, do którego wytworzenia wymagane było istotne nakłady finansowe. Wychodzi więc na to, że takie strony które gromadzą dane nt. leków/suplementów pod to podchodzą?
Dobra, a jak wtedy w kwestii tego crawlingu, orientujesz się może? Bo z tego co mi się udało ustalić, to przepisy są stosunkowo niejasne w tej kwestii i odnoszą się do baz danych w rozumieniu zbioru danych lub informacji, do którego wytworzenia wymagane było istotne nakłady finansowe. Wychodzi więc na to, że takie strony które gromadzą dane nt. leków/suplementów pod to podchodzą?


@Damek90: mówiłem ci już nie mieszaj leków z suplementami.
@leoha: Tak jak Ty mi mówiłeś, tak ja Ci napisałem, że chciałbym w takim razie zacząć od suplementów. Nie pytałem czy jest to regulowane, ani czy będzie trudne w utrzymaniu, czy znajdę kompletną stronę, czy będę zbierał z wielu to już moja kwestia. Zapytałem tylko czy się orientujesz czy 'web crawling' jest legalny do pozyskiwania takich informacji. Twoja wypowiedź jest w stylu:
Ja: Czy ktoś wie ile jest a+b?
Ty: Nie