Wpis z mikrobloga

#rozmowakwalifikacyjna #budownictwo
Powiedzcie mi, że jestem jakiś #!$%@?, albo mam wymagania nie z tej ziemi, proszę utwierdźcie mnie że to ja jestem nienormalny, a ten system jest ok, stanowisko inż. budowy
Rozmowa kwalifikacyjna, pytanie o oczekiwania finansowe - no to zależy od czasu pracy.

Pracujemy generalnie po 9-10h i co drugą sobotę (do dogadania na budowie)

no to wyszedłem z propozycją ok 3100 brutto (14 *10h*5,5(dni tygodnia, te 0,5 to co druga sobota) *4tygodnie = 3080zł

no po okresie próbnym, myślę że to suma do osiągnięcia

#!$%@? mać, nawet liczac po te #!$%@? 13zł/h wyjdzie 2860 (13 to chyba minimalna)
nk mi wytłumaczy tok myślenia takich firm, przecież to praca po 10h, w poprzedniej pracy niektórzy mieli stawki po 16zł/h ale nie pracowali w soboty (pracownicy fizyczni)
  • 15
@name_taken: 8 msc doświadczenia na wykończeniu (od stanu surowego, tynki gips/cement-wapienne, elewacja, wylewki na balkonach i w mieszkaniach, ścianki działowe, do stanu przed odbiorem (w odbiorach nie brałem udziału), możecie się śmiać, że jestem śmieciem bez własnej wartości, ale tu #!$%@? lepiej iść do janusza i klatkę zacierać niż słuchać od każdego i dostawać minimalną)
@Evert: a doświadczenie? jeżeli to jest Twoja 1 praca, jeszcze nie umiesz nic to i tak jakby mnie ktoś pytał to bym rzucił 3,5k brutto minimum :D Pytanie jeszcze o sytuację w regionie, bo może akurat takich ludzi jak Ty jest sporo i przez to nie muszą płacić
@Evert: masakra.... Od razu słyszę ten bełkot jak to brak ludzi dusi nasz rozwój gospodarczy.
Jestem ze Śląska i tutaj 2600 to startowa stawka do banalnej pracy w fabryce. 8h, socjal i wszystko w d.. Dłuższy staż i jakas specjalizacja, to z nadgodzinami 4 tys i ponad, plus kasa na wakacje, święta, meidcare itp Aaa i jeszcze mus wybrania całego urlopu w danym roku.
Różnica taka, że to wszystko zagraniczne firmy,
@oluchna: ciężko o prawdę w takiej sytuacji bo nikt o tym ile zarabia nie chce rozmawiać, ale z tego co wiem, to jedna z wyższych stawek jakie są we firmie. Na każdą prośbę o podwyżkę pada hasło: "firma nie ma pieniędzy", co oczywiście jest nieprawda no i standardowe " na twoje miejsce mamy 3 innych"
@dusiaczkowo: To może odważcie się szczerze porozmawiać między sobą :-) Ja z kolegami rozmawiam wprost. Dziwi mnie, bo ja jako asystentka na okresie próbnym bez doświadczenia w biurze zarabiałam znacznie więcej niż Ty.