Wpis z mikrobloga

Co jest do zwiedzania w #bieszczady i okolicy? Interesuje mnie wszystko prócz spacerków po górach, parku narodowym, itp. Bo ile można chodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) O spacerkach, szklakach jest masa informacji w necie więc znajdę sobie sam. Chodzi mi o inne atrakcje które warto zobaczyć/zwiedzić. Możecie coś podać gdzie się wybrać w czasie deszczu, może jakieś muzea? Jakieś imprezy/kluby/dyskoteki? Możecie podawać wszystko. Wyjazd maj/czerwiec. Do dyspozycji auto.
#gory #podkarpacie #polska #podroze #podrozujzwykopem
  • 22
@fork75: Tak. Dwa - trzy dni na ikony, a pozostałe na Beksińskiego. Chyba, że chcesz tylko zobaczyć szybko. Jest co oglądać. Jest tam taka młoda przewodniczka, nazwiska nie pomnę, ale może opowiadać godzinami i warto słuchać. To jest kopalnia wiedzy mimo młodego wieku.
@powsinogaszszlaja: No to mnie zaskoczyłeś. Nie wiem jak wielkie musi być to muzeum/galeria. Ale powiem Ci, że zajmuje się konserwacją zabytków i z takimi rzeczami mam kontakt na co dzień. Może niekoniecznie z malarstwem. I serio to nie wyobrażam sobię kilkudniowych wycieczek do muzeum xD
@keyla: Dzięki.
@powsinogaszszlaja: Już sobie znalazłem, nie spodziewałem się tam czegoś takiego. Ale chętnie poznam jeszcze inne, tak samo jak muzeum kopanictwa ktoś polecił. Wątpie, że sam to bym znalazł. Oczywiście nie interesują mnie tylko muzea, zapraszam do składania innych propozycji.
@fork75: Piramida w Sanoku ( dokładniej w Międzybrodziu), ruiny klasztoru w Zagórzu , zapora w Solinie i jezioro solińskie, Jeziorka Duszatyńskie koło Baligrodu , kolejka wąskotorówka, pomnik świerczewskiego w Jabłonce ( jeśli jesteś członkiem #obywatelerp czy czegoś takiego), opuszczone wsie i cerkwiowiska oraz istniejące cerkwie, mielerze ( do wypalania węgla drzewnego) - polecam oryginalny z oryginalnym węglarzem, jeśli nie to w Stuposianach jest fejkowy wybudowany no i objechanie Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej
@fork75: Ja dorzucę browar regionalny Ursa Maior w Uhercach Mineralnych, jest tam chyba nawet mini zwiedzenia czy prezentacja dostępna na miejscu (ale sam nie byłem). Sery roboty domowej z fetą na czele (właściciel greckiego pochodzenia), może to nie do "zwiedzania" ale na pewno lokalny folklor + smaczne wyroby :-) w Wańkowej chłop siedzi.