Wpis z mikrobloga

Witam wykopowiczów!

#automatyka #inzynieria #pierwszapraca #engineer #robotyka #studia

Mam taki mały plan pisania pamietniczka poradniczka. W swoich wpisach opowiadał będę o swoich pierwszych krokach w nowej pracy po studiach inżynierskich, kierunek automatyka i robotyka.
Nastepny wpis przemyślenia z rozmów kwalifikacyjnych, kolejny może papierologia a może i już konkrety.
  • 17
@Dzonzi sterowanie silnikiem z podtrzymaniem pracy, linia do napełniania butelek (zmuenne: motor czyli posuw, czujnik obecnosci, elekrozawor do napełniania, timer )
@ZiemiaMarsKosmos pytali, jak im zależało na pracy silnie wyjazdowej to wtedy kręcili na zaoczne, natomiast inne firmy mogą Ci nawet za nie zapłacić, zależy od profilu firmy i konkretnie od dobrej woli pracodawcy
@RBNG od przyszłego tygodnia zaczynam także na świeżo wszystko będzie, raczej pół na pół, większość maszyn testowanych i uruchamianych na hali. :-)
@matmacko: to spoko, bo za dużo wyjazdow męczy. U mnie podobnie to wygląda, ale jak rozglądałem się za zmianą pracy to większość firm nie miało montażu na miejscu. Wyjazdy na kilka miesiecy żeby na kosztach podróży zaoszczędzić. Wczoraj wróciłem ze stanów. Byłem tydzień. Teraz projekty na miejscu bede poganiał. Przyjemności w nowej pracy.
@gib00n akurat jestem świeżo po studiach i w przypadku dobrej oferty też rozważałbym więcej wyjazdów, wiadomo podszkolić język, zarobić więcej kasy. Póki co od czegoś trzeba zacząć i uważać żeby się nie styrac i nie zarazić, bo jednak przeskok z poziomu studiów będzie ogromny. :-)