Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drodzy koledzy, mam następującą sprawe.

Jestem zatrudniony w firmie jako Przedstawiciel handlowy w pewnej firmie oferującej rozwiązania IT dla zakładów przemysłowych w Polsce i w Europie. W niedługim czasie zakładam swoją firmę razem ze wspólnikiem i będziemy świadczyć podobne usługi dla Polski i Europy. W obecnej firmie podpisałem umowę o zachowaniu poufności a co za tym idzie, zoobowiązuje się do zachowania w tajemnicy baz klientów, kontaktów itd. Chciałbym się w takim razie dowiedzieć czy w związku z tą umową nie mogę się kontaktować w ogole z daną firmą / klientem i oferowania mu nowych usług i produktów? Równie dobrze, kontakt do tego klienta mogłem pozyskać poprzez wyszukiwarkę google itd.

#prawo #anonimowemirkowyznania #pracbaza #wlasna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 11
@Walkiria81 Podpisywałem NDA bez zakazu konkurencji, dla mnie to czysta umowa o zachowaniu poufności. Nie zajmuj się doradztwem gdy nigdy takiej nie widziałeś. Wszystko zależy co prawnicy wpiszą I na co się zgodzisz więc to w przypadku op gdybanie.
@rozowy_transformator: no właśnie to napisałam, wszystko zależy od treści umowy, Ty widziałeś jedna w życiu i kategorycznie doradziłeś opowi, że "może wykorzystać to co ma w głowie". Mam nadzieje, że Op nie słucha randomowych doradzaczy z internetu, bo może ostro popłynąć.