Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #pytanie #pytaniedoeksperta
Mirki mam problem. W innym PC założyłem chłodzenie Be quiet Dark Rock 3. Od momentu założenia zaczęły pojawiać się problemy z stabilnością. Po dłuższym obciążeniu komputer dostaje freeze'a, 10sec później zanika sygnał obrazu i komp się wyłącza. Próba włączenia kończy się brakiem obrazu i ciągłymi restartami. Po którymś restarcie w końcu startuje, bios informuje o resecie ustawień. System startuje. Sprawdziłem pamięci ram na innych bankach. To samo. Robię memtesta już od prawie godziny i on też nic nie wykazał. Założyłem też wcześniej boxowe chłodzenie, nic nie zmieniło sytuacji. Czy pasta termoprzewodząca też może być przyczyną? Na sockecie nie widać wygiętych pinów. Co jeszcze sprawdzić?
  • 30
@Zero_Gravity: W Biosie manualnie zrób ustawienia fabryczne, zostaw tylko jedną kość RAM. Testuj osobno proca a potem osobno RAM. Dojdź do tego przez co masz reset. Przydałoby się też zdjęcie BSOD
@Zero_Gravity: Mam to samo chłodzenie i z pewnością nie one jest powodem problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Warto sprawdzić napięcia na zasilaczu a najlepiej stestować na innym, sprawdzić też jak działa na jednej kości pamięci, zresetować bios...

Może i być że uszkodzona płyta główna po zabiegu uszkodzona albo ma za duże zgięcie bo jakby nie patrzeć te chłodzenie waży swoje ¯\_(ツ)_/¯

Jak miał bym strzelać to zasiłka,
@djolaf: BSOD'u w ogóle nie dostaje. Domyślne ustawienia ręcznie ustawiałem parę razy. Test w OCCT trwa i nagle freeze, 5sec później znika sygnał, jedynie dioda monitora mruga, a komputer sam dalej pracuje. Dopiero wyłączenie na ostro pomaga. Pamięci RAM testowałem osobno. Nic z nimi się nie działo.