Wpis z mikrobloga

Planuję kupić na Geeku droższą rzecz z elektroniki (ok. 2000 zł). I zacząłem się zastanawiać na VATem i cłem. Przy takiej wartości przesyłki, to już jest chyba duże prawdopodobieństwo naliczenia tych opłat? Ma ktoś podobne doświadczenia?
Druga sprawa - jak jest ze zwrotem/reklamacją przy większych produktach? Jeśli byłoby coś nie tak, nie ma problemu z reklamacją?

#geek #wish
  • 9
  • Odpowiedz
@ted90: Pytanie zasadnicze, dlaczego akurat geek? Inne sklepy mają często lepsze ceny (mówię o np. gearbest lub banggood) i przesyłki które pomagają uniknąć VAT (Priority line lub Priority direct mail)
  • Odpowiedz
@sdik: Hmm, w sumie tylko dlatego Geek, bo jeden kolega już na nim parę razy zamawiał (ale drobne rzeczy) i jak coś było nie tak, to nie miał problemu z reklamacją, więc wydawał mi się ten portal w miarę bezpieczny. Choć też nie wiem jakby na nim było przy droższym sprzęcie.
O GearBescie coś widziałem na necie, ale nie mam żadnych opinii od znajomych. Jak jest na nim z reklamacjami? Jakby
  • Odpowiedz
@ted90: Jeśli chodzi o obsługę klienta i podejście do zwrotów to polecam bardziej #banggood
A czego dokładnie potrzebujesz? Mogę poszukać jakiegoś kodu który obniży cenę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najważniejsza kwestia - płać przez paypal, to dodatkowa ochrona, można założyć spór.
  • Odpowiedz
@sdik: Dzięki :) Mam jeszcze tylko jedną wątpliwość. W formach wysyłki nie widzę tej opcji Priority Line :( A wysyłka ma być z magazynu CN Direct (podejrzewam, że nie z Europy). A zależałoby mi jednak na uniknięciu dopłat :P
  • Odpowiedz
@ted90: Faktycznie, dla tego przedmiotu nie ma priority direct mail. Zawsze możesz ubezpieczyć przesyłkę od VAT wybierając Expedited Shipping Service przedmiot będzie wysłany kurierem i będzie możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Tariff Insurance :)
Sprawdź sobie też inne drukarki na banggood ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz