Wpis z mikrobloga

Witam Szanownych Wykopowiczów.
Moja mama 34 lata się nie spóźniała do pracy. Od kiedy zmieniła się dyrekcja w gimanzjum w którym pracuje Mama. Nagle Mama zaczęła się spóźniać. I mówi Moja Mama też, że nauczycielstwo zeszło na psy i sumiennych schorowanych nauczycieli się dojeżdża i chce wypchnąć na emeryturę, gdzie by dostawała 1400zł miesięcznie na bieżący moment. Co można zrobić jeżeli dyrekcja szkoły chce się pozbyć starych nauczycieli rzucając im kłody pod nogi na każdym kroku, i zero wdzięczności czy też szacunku do ludzi starszych od siebie i mechanizacja i przyspieszanie tempa zarazem mniej ucząc a więcej marnotrawiąc ceny czas. Na domiar złego nauczycieli jak moja Mama karci się jak karcić się nie powinno człowieka z 34 latami pracy za sobą. #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 3
Na domiar złego nauczycieli jak moja Mama karci się jak karcić się nie powinno człowieka z 34 latami pracy za sobą


@ObZen: Karcić należy zawsze jesli praca jest źle wykonywana, nie ma świętych krów. Inna sprawa, jesli pod słowem "karcenia" miałbyś przejawy stręczycielstwa czy mobbingu. Jeśli do takich zjawisk dochodzi, jak to sugerujesz "gdyż szkoła chce usunąć starych nauczycieli", lub "zrzucaja kłody pod nogi" i działania te mają na celu obniżenie
@grubson234567: Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mama mi rozjaśniła sytuację. Dyrekcja powiedziała, że przysługuje Pani prawo wniesienia sprzeciwu do Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle w ciągu 7 dni od otrzymania niniejszego zawiadomienia. A o co chodzi? Mama dostała pisemne upomnienie za to że spóźniła się na lekcję rzekomo, kiedy uczeń z którym miała mieć zajęcia "solo" nie zjawił się. Więc nie ma o czym gadać właściwie prawda? Ale jednak nie,
@ObZen: To co opisałeś w całości to jest mobbing. Jezeli była to sytuacja jednorazowa, kara pracownicza nie jest zasadna. Jednakże musze zwrócić uwagę na niekonsekwencje w tym co pisałeś wcześniej:

Moja mama 34 lata się nie spóźniała do pracy. Od kiedy zmieniła się dyrekcja w gimanzjum w którym pracuje Mama. Nagle Mama zaczęła się spóźniać.


Niestety ale twoja mama dostała formę kary dyscyplinarnej - tak zwane upomnienie przewidziane w kodeksie pracy