Wpis z mikrobloga

Mam problem z zaworem egr w seacie leonie 1.9 TDI (2005). Za pierwszym razem u mechanika skasowaliśmy błąd check engine bo nie było problemów z mocą.

Ostatnio jednak przy wyprzedzaniu nagle uruchomiła mi się kontrolka i moc silnika spadła drastycznie, po przejechaniu kilkunastu kilometrów zgasła i silnik odzyskał moc tylko po to by po kolejnych kilkunastu kilometrach cała sytuacja się powtórzyła.

Widać że zawór jest brudny z zewnątrz. Pytanie teraz czy czeka mnie wymiana a może wystarczy go wyczyścić a jeśli tak to ile kosztuje taka usługa u mechanika?

Z góry dzięki za pomoc.

#mechanikasamochodowa #mechanika #samochody
  • 16
@karolek-bolek: TDI z wczesnych Leonów jeszcze nie miały diagnostyki EGRu. Można było sobie zaślepić i nie łapało nawet błędu. Dlatego byłem ciekaw czy ty miałeś błąd EGR.

jak juz wymieniasz to dawaj wieksze po co sie rozdrabniać :p


@vargemp: już znajmy wsadził hybrydę, takie koło kompresji mu zawalili że turbo nie pompowało przed 2500 RPM a po czipie poprawiło się na 2100 ale z chmurą dymu.
@biskup2k: Ciekawe. Dodam jeszcze że kiedy mam do połowy wciśnięty gaz to auto zachowuje się całkowicie normalnie. Dopiero kiedy chce dodać więcej niż połowę gazu to tak jak by w ogóle nie reagowało.

Dodam jeszcze że ten problem występował też czasami bez kontrolki check engine ale po chwili to ustawało, najczęściej po zatrzymaniu się i zrobieniu krótkiej przerwy.