Wpis z mikrobloga

Cześć, jak niektórzy wiedzą opisuje swoje perypetie związane z zatrudnieniem po studiach inżynierskich

Epizod 2: Pierwszy Tydzień - Podsumowanie

#automatyka #inzynieria #pierwszapraca #engineer #robotyka #studia

To był udany tydzień. Z rzeczy potrzebnych do pracy mam spore biurko oraz laptoka. Dell 17 cali, ssd także, aż za dobry. Większość tygodnia spędziłem nad ogarnianiem funkcji falownika. Konkretnie chodzi o pracę z enkoderem. Zarówno w pętli otwartej jak i zamkniętej. Jest możliwość również konfiguracji trybu serwo. Encoder potrzebny jest nam do pozycjonowania oraz bazowania, gdyż silnik z przekładnia będzie sterował przenośnikiem na którym znajdą się palety. Układ zbudowałem i podłączyłem sam, raczej nie ma tu co wiele mówić. Falownik nieco inny niż typowe bo nabudowany na silniku firmy Nord, co ciekawe potrzebuje zewnętrznego zasilania 24V DC. Silnik jak już wspomniałem z przekładnia, encoderem oraz hamulcem DC.

A prawie pół dnia poświęciłem na instalowaniu środowisk programowych o których pewnie będzie później.

Protip: Nigdy nie wiadomo co może siedzieć w falowniku, najbezpieczniej się najpierw z nim połączyć i mieć kontrolę nad jego funkcjami a dopiero potem załączyć obwody siłowe przetwornicy. W skrajnych przypadkach może on wysterować nam nieszczęście i straty, a tego byś nie chciała.. :-)
  • 6
No właśnie zacznę, Tia jest tak zoptymalizowana że żaden komputer jej nie pomoże,bo nie oszukujmy się 8 Ramu czy 16,czy serio komuś się tak spieszy. Solid inwentor to może i potrzebują. Nw nie znam się. ;-)