Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam, piszę tutaj z anonimowych, ponieważ mam mieszane uczucia co do pisania tego z głównego konta na wykopie.
Mianowicie możecie uznać to za bait, ale taka jedna osoba chce mi przesłać 4 kafle na konto, nie pytajcie dlaczego i mam krótkie pytanie.
Czy podawanie nieznanej osobie nr konta z imieniem swoim oraz nazwiskiem jest niebezpieczne? Mam tu na myśli że roześle to na jakimś forum czy gdzieś i mogą mnie okraść czy coś? Pozdrawiam #pytanie #pieniadze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 15
@wasiuu nie kapujesz. Nie napisałeś za co i po co, to ci już wyjaśniam jakie mogą być zagrożenia w sieci. Po prostu uważaj, jeśli to Cię nie dotyczy, to dobrze. Ktos robi kogoś w wała i podaje twój numer konta do wpłaty pieniędzy. Ty dostajesz odsyp i przekazujesz resztę kasy dalej. Sprawa się sypie, policja puka do twoich drzwi. Tak zostałeś słupem/pralką
@taktoto: nie, to nie jest mój wpis :) jeszcze tak jak to przestawiasz to może mieć sens, ale jak ktoś sugeruje, że przez podanie numeru konta mogę stracić pieniądze to pusty śmiech mnie ogarnia.
@wasiuu juz nie jechalam do gory wpisu. dlatego mu napisałam mu rozwadze, bo wpis lakoniczny a zagrożenia czasami są tam gdzie ich nie widzimy. Od czasu, gdy zmuszają do rejestrowania kart przedplacowych, to złodzieje szukają innych sposobów na zatarcie śladów.