Wpis z mikrobloga

Cześć.
Mam na imie Paweł. Potrzebuję waszej pomocy w głosowaniu public voting.

Wziąłem udział w konkursie "NVIDIA® Jetson™ Developer Challenge" i stworzyłem urządzenie do zbierania statystyki gatunków ptaków odwiedzających mój karmnik w ogrodzie (prywatnie, poza godzinami pracy). Nazwałem je Ai-Nimals. Oprogramowanie napisane w pythonie zawiera dwie sztuczne sieci neuronowe. Sieć klasyfikująca gatunki została w pełni wytrenowana przeze mnie. Jest to VGG16, trenowana na GTX1060. Do lokalizacji ptaka na obrazie użyłem wcześniej wytrenowanej architektury MobileNetSSd.

Projekt jest w fazie public voting. Zajmuję 8 miejsce i mam 92 głosy i to w zasadzie nie zmienia się od 2 dni. Moi znajomi, rodzina i inni zagłosowali, możliwości mi się skończyły. A do czołówki brakuje... ponad 300 głosów. Potrzebuje kilkaset waszych klików :P. Nagrodą jest wyjazd do USA na Nvidia GTC2018 w marcu, szkolenie z dziedziny AI organizowane przez Nvidię i oczywiście Titan X (który zastąpi mojego GTX'a). I co najważniejsze jedzie tylko jeden projekt wyłoniony z fazy public voting.

https://challengerocket.com/pawel_rolbiecki/Ai-Nimals-b12538.html

Jeżeli projekt wam się podoba, to proszę o głos. By go oddać, należy się zalogować przy pomocy konta Goole lub Facebooka, a następnie wejść w link powyżej i na dole strony dokonać głosowania :).
Dzięki za pomoc!
Paweł

#programowanie, #sztucznainteligencja, #ai,

Ps. I w końcu po 4 latach zarejestrowałem sie na wykopie.
  • 50
@fegwegw: Może. Założenia były następujące.
1. Urządzenie działające bez dodatkowego źródła zasilania (w tej chwili 10h przy pełnym obciążeniu GPU). Fakt panel jest za mały ale docelowo będzie wiekszy
2. Przenośne.
3. Działające bez dostępu do internetu.
4. Zbierające statystykę obiektów. A to jakich obiektów uzaleznione jest tylko od tego jak wytrenujesz AI.

Spełniłem założenia. Zmieściłem się w wyznaczonym konkursowym czasie (do 18 lutego należało oddac pracę). Uzyskałem działający prototyp do