Wpis z mikrobloga

ABW zatrzymała trzech Polaków powiązanych z Falangą. Według Ukraińców to oni mieli stac za próba podpalenia budynku towarzystwa węgierskiego na Ukrainie. Dwóch zostało aresztowanych na 3 miesiące.
Tymczasem ostatniej nocy budynek znowu podpalono tym razem skuteczniej i Węgrzy wezwali ukraińskiego ambasadora.

Jeden z zatrzymanych miał być członkiem jednej z krakowskiej organizacji Strzelec opisywanej często na profilu Rosyjska V Kolumna.

Przyjechali oni na Ukrainę ze Słowacji, zamieszkali w hostelu w Użhorodzie i dokonali dwóch prób podpalenia węgierskiego ośrodka - 4 lutego ok. godz. 1.00 i drugą po godz. 4.00. Do drugiego podpalenia kupili benzynę w plastikowym kanistrze na jednej ze stacji benzynowych. Swoje działania nagrywali kamerą wideo


źródło

#rosja #ukraina #abw
  • 5
@szurszur: Co to za dziwny związek strzelecki. Ja jak byłem w mojej jednostce to były wyjazdy szkoleniowe, nauka z obsługi broni, znajomości taktyki, przemieszczania się w terenie, nauka historii i specyfiki regionu, a tu hurr dur jebniemy prowokację za granicą Oo

Coś poszło nie tak
@Aryo: Do Strzelca jak ktoś chce może każdy dołączyć (po spełnieniu kilku warunków), z tego co pamiętam oni stanowili w tamtej jednostce większość, zdominowali ją.
A tak na marginesie, Falangiści to #!$%@? na jednego strzała.