Wpis z mikrobloga

Wołam #studbaza z wydziału #w10 na #pwr. Czy ktoś z was studiuje może Zarządzanie i Inżynierię Produkcji? Mam parę pytań w związku ze studiami.
Mile widziana ogólna wypowiedź na temat studiów - co wam się podoba, a co nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciałabym też wiedzieć jak określacie swoją początkową wiedzę matematyczną w porównaniu z programem. Czy faktycznie studia łączą wiedzę ekonomiczną z podstawami techniki (jak to ładnie jest napisane w serwisie rekrutacyjnym)?
  • 9
@Matricaria: polecam poczytać na stronie wydziału program studiów. Dowiesz się co jest na tych studiach i czy chcesz rzeczywiście się tym zająć. Co do matmy to wystarczą Ci podstawy trygonometrii no i najprostsze działania na liczbach. Jeżeli czegoś nie zrozumiesz na analizie czy algebrze to jest etrapez, który wytłumaczy wszystko bardzo prostym językiem. A jak już stwierdzisz, że ZIP jest dla Ciebie to sprawdź MBM i Air. Jak gadasz czasami z
@ZawszeMyjeKubkiOctem Dziękuję. Sprawdziłam już program, dlatego zainteresowały mnie te studia. Głównie dlatego, że jestem dość wszechstronną osobą, a wygląda na to, że są tam przedmioty na których mogę się odnaleźć - analiza, rachunkowość, chemia, grafika, ekonomia, mechanika i tak dalej. Cóż, kierunek interdyscyplinarny xD
@Matricaria: chemia to raczej ściema, takie Discovery trochę, nauczysz się podstaw i może odrobinę o paliwach, serio odrobinę. Taki bardziej wstęp do materiałoznawstwa. Grafika inżynierska, no nie polecam, przynajmniej geometrii wykreślnej. Chociaż bardzo rozwija wyobraźnie przestrzenną. Jeżeli nie zależy Ci jakoś na ekonomii to raczej polecam MiBM. A jeśli myślisz o robieniu drugiego stopnia, to wiele osób idzie na MBM na 1 stopień a potem na ZiP na 2.
@Czaajnik: Na ekonomii trochę mi zależy. Pracuję teraz w biurze rachunkowym sporej firmy technologicznej (zrobiłam sobie gap year), mam więc trochę wspólnego z obiema kwestiami. Wolałabym, żeby chociaż rachunkowość przewijała się przez moje studia ze względu na to, że mam o niej spore pojęcie, chociaż nigdy nie chciałam być księgową. Potrzebuję więc powiedzmy ekonomiczny element, który urozmaici mi techniczne studia. Do mechaniki w pełnym zrozumieniu tego słowa też raczej mnie nie