Wpis z mikrobloga

Cześć, zbliżają się urodziny i chcę sobie sprawić drona dji. Zastanawiam się tylko nad maviciem pro i air, bo zależy mi na mobilności. Z tego co już wiem w urposzczeniu to air to mniejszy brat pro z lepszym śledzeniem, minimalnie słabszymi zdjęciami. Tylko ten zasięg 2 razy mniejszy. Tutaj pytanie do posiadaczy już dronów. Czy dalibyście 1000zł więcej za większy zasięg? Miałem samoloty rc i bardzo mnie irytowało tracenie orientacji przy dalszych lotach. Lubiłem lecieć dalej i nagrywać z wysoka obiekty w mojej okolicy. Czy te 2km w air już w zupełności wystarczą? Da radę się przełączyć fake gps na zasięg fcc? bo widziałem filmik z sparkiem, że aplikacja pyta czy przęłączyć z powrotem. Wystarczyło anulować i mieliśmy moc jak w usa. No i zapowiadają mavic pro 2. Jest szansa na spadek ceny 1?
#dji #mavic #drony #dron
  • 16
@sad_pepe: I to jest jakiś konkretny plus na air. Jak zachowuje się air na wietrze? Często samolotami czekałem na dobrą bezwietrzną pogodę, żeby było bezpiecznej dla sprzętu. W sumie to zależy mi na wypowiedzi osób już latających dronami, jak często latacie daleko poza zasięg wzroku?
no właśnie czy dla tego zasięgu jest sens dopłacać? Dużo latasz na duże odległości czy raczej wokół komina?


@6marcin6: Na to pytanie powinieneś sobie sam odpowiedzieć.
Zasięg PRO to od 1 do 3 km(Może trochę więcej) zależnie od warunków i urbanizacji. W AIR możesz się spodziewać od 500 do 1500 metrów.
Tutaj jedna z opinii:
https://youtu.be/-4a0XmRgC58?t=860

Mam PRO COMBO kupionego za 4tys zł z kodem z gearbest przez paypal priority line,
@6marcin6: tu nie chodzi o latanie kilka km, tylko o komfort latania w miejscach gdzie jest dużo zakłóceń. Obraz po wifi może ciąć się już po niecałych 100 metrach i nie nakręcisz nic sensownego. Ryzyko za duże że na robocie będzie lipa, dlatego na wakacje i rekreację
bralbym air.
@6marcin6: zasięg to kluczowa sprawa i skoro lubisz lecieć "dalej" to nawet bym nie myślał o niczym poniżej mavica pro. Przy jego czasie lotu na baterii możesz polecieć naprawdę daleko i gwarantuję, że będziesz zadowolony. ;-)
Z chin kupisz go ultra tanio i zawsze możesz sprzedać bez straty.
@6marcin6: chciałem sprzedawać swojego pro i wymieniać na Air ale naoglądałem się filmików gdzie obraz tnie na niewielkich odległościach i mi przeszło. Na Pro mi czasami traci zasięg jak wlecę za drzewa, klify, górkę na niewielkim dystansie wiec na Air zakładam, ze działoby się to częściej j szybciej. Pewnie w Air2 zmienią sposób transmisji to wtedy wymienię. Inna sprawa to stabilność, często latam przy oceanie albo w górach przy wietrze i
@polski a to po wifi nie ma być małego zasięgu? Czemu nie latał na 2.4ghz? A Ty latasz pro na dalsze odległości czy jest to mega sporadycznie? Zależy mi na zdaniu posiadaczy obu domów czy używają zasięgu w pro a w się brakuje. Czy w ogóle tego nie odczuwają.
@6marcin6: no właśnie jest mały zasięg po wifi w mavic air, użytkowy zasięg to 200-300 meterów od nadajnika bez zrywania obrazu. Wybór zależy od tego na czym Ci zależy i czy właśnie ten komfort polączenia z dronem jest czy nie jest Ci potrzebny.
@polski: 200-300 po wifi? na 2,4 w specyfikacji do 2km czyli jakies 1500 na polu/wolnej przestrzeni? Chyba poczekam na premierę mavic pro 2 i jak cena będzie przystępna to się zdecyduję, no i liczę na znaczny spadek ceny jedynki to wtedy będzie jedynka. Jaki uzyskałeś zasięg na swoim mavicu?
@6marcin6: Jestem posiadaczem Mavic Pro od ponad roku, latam czesto i dron zawsze towarzyszy mi w podrozy. Dron sprawuje sie w kazdym klimacie elegancko bez problemow. Ale ostatnio w ekstremalnych warunkach (w gorach) zaowazylem iz jest on zbyt lekki, jesli musi walczyc z silniejszym wiatrem. Potem wyszla premiera Mavic Air i nie wyobrazam sobie stabilnego latania jeszcze lzejszym dronem jesli chodzi o takie utrudnienia z jakimi sie spotkalem. Ale to tylko
@shz wiem po samolotach rc gdzie nie ma wspomagania gps i zyroskopow, że wiatr potrafił nabroic i narobić stracha. Raczej już decyzję podjąłem nad mavic pro. Poczekam na premierę 2 w marcu i zobaczę jak to cenowo wyjdzie. Dzięki za pomoc.
@6marcin6: maviciem zdecydowanie lata się daleko bo jak już masz porządny zasięg to zawsze korci zobaczyć dalej i dalej ;-)
Mój filmik z portu w Gdyni, czyli niezbyt przyjazne środowisko, do tego najmocniejszy wiatr w jakim latałem i mavic dał radę chociaż musiałem cały lot w trybie sport trzymać, polecam zdecydowanie.

https://www.youtube.com/watch?v=1j60vAtLCYA