Wpis z mikrobloga

@lemansblue: komputer do 1,5 nie będzie działał... to znaczy będzie ale bardziej #!$%@?ł niż działał..
rozumiem, że prezent, ale może warto zajrzeć w jakieś używane biznesówki które mają już i3 lub i5 8gb ramu i SSDka?
sam korzystam ze starego lapka i3 4 generacji, do tego 8gb ramu i jazda - do internetów i wordów daje radę, a i film w FHD bez zamuły wyświetli.
@strikingsurface chodzi o to ze to prezent na urodziny i slabo dac uzywke, zwlaszcza ze moj ojciec to mega gosciu. Tak jak pisalem nie jest to programista15k a strony po jakich surfuje xD to forum modelarskie raz na jakis czas film na cda. Chodzi o to zeby ze 3 lata posluzyl i w miare pracowal. Zadnych powaznych operacji nie bedzie przechodzil
@lemansblue: Z racji, że i Ty mi kiedyś doradziłeś to w końcu mogę się jakoś odwdzięczyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy kolor czerwony laptopa będzie stanowił jakiś problem?
Generalnie przeglądnąłem całe ceneo jeżeli chodzi o laptopy do 2k i znalazłem dwa modele. Obydwa ASUSy. Co do samej firmy większch zastrzeżeń nigdy nie miałem.

Propozycja 1
Nowsza generacja procesora, (i3-7xxx), ale zintegrowana grafika. 8GB RAM to według mnie
@leesiuu dzieki ( ͡º ͜ʖ͡º) kolor nie ma zadnego znaczenia. Co do ceny to tez moge dorzucic pare zlotych ale wydaje mi sie ze tacie nie bedzie potrzebny i nie użyje tej mocy. A srednio komputer wytrzymuje z nim 2-3 lata
A srednio komputer wytrzymuje z nim 2-3 lata


@lemansblue: Dedykowana grafika w lapku powinna przetrwać dłuższy okres czasu niż zintegrowana. Dodatkowo ma ona swoją pamięć wewnętrzną, więc ta główna też nie jest obiciążana niczym innym. SSD stoi w miejscu jeżeli chodzi o wydajność ze względu na ograniczenia gniazda SATA czy M.2 (dopiero protokół NVMe daje kopa, ale to już półka cenowa - kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°)