Wpis z mikrobloga

Moi drodzy, potrzebuję się dostać w czerwcu z WWA (i okoliczne kraje... xd) do Australii, konkretnie do Melbourne. Skąd najlepiej lecieć, gdzie ustawić sobie jakieś alerty cenowe? Jakich linii unikać?

Opłaca się w ogóle kupować bilet w jedną stronę? Nie mam daty powrotu ale widze, że bilety w dwie strony są czasami niewiele droższe, niż w jedną :|

Chętnie bym jakieś alerty cenowe i promocyjne sobie ustawil, ale nei wiem gdzie :/

Dzięki!

#latanie #tanieloty #samoloty #podrozujzwykopem #podroze #australia #latajzwykopem
  • 8
@Sky_is_the_Limit: Na jaką wizę lecisz? Bo jeśli na turystyczną to możesz mieć problem bez biletu powrotego. Wiekszośc ludzi, których znam lata Emirates, jedno z łatwiejszych połączeń WAW-DXB-MEL. Możesz też Qatarem pewnie, ale będzie dłużej.
@blinxdxb: Wiza 462, nie potrzebuję powrotnego. @SmellySocks: @LetMeCaptureIt: Znalazłem jeszcze za 1100 (one way) jakims Scoopem z Berlina, ale widze, że w tej cenie nie ma ani rejestrowanego bagazu, ani nawet jedzenia podczas lotu xDD

Daty powrotu nie znam, bo wizę mam na pewno co najmniej na rok, ale czy zostanę tam 3, 6, 8 czy 20 miesiecy - tego nie wiem. Dlatego raczej tylko bilet w jedną stronę
@Sky_is_the_Limit dzisiaj wyladowalem z różowym w Perth, historia podobna do Twojej. Kupilismy bilety po niecale 2k w jedna stronę, trochę dużo, ale bagaż i jedzenie w cenie. Też nie znamy daty powrotu, więc uznaliśmy taki rodzaj biletu za najlepszą opcję.
@Sky_is_the_Limit poczytalismy o tych wszystkich miastach i doszliśmy do wniosku że Perth najlepiej nam pasuje, można by się tygodniami zastanawiać i zawsze coś się znajdzie co nie tak by było. Zobaczymy jeszcze jak z pracą, tutaj większość polecała Sydney, ale gdzieś przeczytałem że dla chcącego nic trudnego i tego się będziemy trzymać póki co:)