Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jeszcze jak AMD stworzył jednostki 15% słabsze od swoich poprzedników, ale za to z wyższym o połowę poborem prądu?

To słynna architektura Buldożer. Kompletny bubel, i potworne grzałki.
AMD po tej spektakularnej porażce popadł w kłopoty finansowe oraz spotkał się z pozwami udziałowców za zrobienie ich w balona.

Aby się odbić to kantowali konsumentów na "złodziejskich" wręcz marżach. Cena topowej jednostki AMD FX 9590 z tysiąca dolarów spadła do 200 po niewielkim czasie od premiery.
#amd #intel #komputery #ciekawostki
kiera1 - Pamiętacie jeszcze jak AMD stworzył jednostki 15% słabsze od swoich poprzedn...

źródło: comment_XpnFjUfvfL72K694BpL4mG1amr6YJjGS.jpg

Pobierz
  • 32
@kiera1: miałem okazję takowego (FX-8320) przez ok. rok używać. Źle nie wspominam, choć faktycznie od Intela był słabszy.
Podoba mi się za to podejście AMD po tej wtopie. Zabrali się za projektowanie Ryzena totalnie od zera i choć znowu realia nie dorównały w pełni hype'owi, czerwoni są na świetnej drodze żeby odzyskać dużą część rynku. Czyli warto było uderzyć się w pierś i zakasać rękawy.
A Intel? Wystraszył się Ryzenów, puścił
  • 0
@soonvar: Tak, bo producent zarabiał na każdej sztuce kilka tysięcy, a sprzedawcy kilkadziesiąt złotych od procesora.
@schreder: Do 2400g się nawet nie umywa, bo jest nieefektywny energetycznie oraz nie ma możliwości dalszej rozbudowy.
@kiera1: Pamiętam jak około 2001-2002 roku potrzebowałem porządny komputer do pracy. Wybór padł na dwuprocesorowego Athlona od AMD. Cena procesorów, które mogły działać w duecie była bardzo wysoka i nie za bardzo było mnie stać. Na jakimś forum dla overclockerów i innych szaleńców znalazłem informację, że można kupić zwykły procesor Athlon XP i zrobić jeden mały trik żeby działał w parze z drugim. Cena takiego zwykłego procka o parametrach identycznych jak
tooph - @kiera1: Pamiętam jak około 2001-2002 roku potrzebowałem porządny komputer do...

źródło: comment_l53ojLbdaihXHhJA9t81cTLvEBUejqiO.jpg

Pobierz
@wilku1984: Co do tematu gluta - fakt sam go nie popieram i w nowym PC planuję na start skalp i zastąpienie go. Intel ponoć tłumaczy brak luta możliwością wystąpienia mikropęknięć które z kolei mogą doprowadzić do awarii procesora - ile w tym prawdy? Tego nikt raczej nie wie prócz Intela.