Wpis z mikrobloga

Klasyczny przypadek dziecka u mojej żony w gabinecie logopedycznym. ma 3-4 lata, nie mówi, ale by pani widziała, jak ana tablecie sobie radzi. - A od kiedy ma tablet? -No jak już miał rok, to miał, a bajki jak go interesują...

Jaki jest szok i niedowierzanie, gdy się okazuje, że wspomniane rzeczy są przyczyną braku mowy... a do tego oczywiście brak interakcji z rodzicami, bo do rozwoju mowy jest to konieczne, ale po co interakcja, jak się dziecko samo sobą zajmie.

W większości przypadków dając małemu dziecku tablet, upośledzasz je.

#dzieci #logopedia #psychologia #tablet #elektronika #cywilizacja #oswiadczenie #protip #rodzina
pogop - Klasyczny przypadek dziecka u mojej żony w gabinecie logopedycznym. ma 3-4 la...

źródło: comment_ltPmmaMZoI1h7kykYHrqdfwdE88W5KTc.jpg

Pobierz
  • 104
@pogop: ja w ogóle nie rozumiem, jak można tak malym dzieciom dawać do ręki elektronikę...
Ok, smartfony, tablety itd sa dziś częścią życia i nie da się dziecka trzymać w oderwaniu od nich, jakaś tam styczność zawsze będzie.
Ale wreczanie takiemu maluchowi tego typu sprzętu?

po co ludzie sobie robia dzieci, skoro chcą się ich potem pozbyc za pomoca elektroniki?
Wiem, że to kusi, czasem pewno można ulec na chwile slabosci...ale
Proszę rozwiń główną winę spadającą na tablet a nie na małą interakcję werbalną z rodzicami.


@Wina_Segmentacji: Jedno wynika z drugiego, dziecko gapi się w tablet, nie ma interakcji z rodzicem. Poza tym tablet i bajki uczą myślenia obrazowego a nie werbalnego, nawet wówczas gdy są tam polskie słowa. W nauce mówienia bardzo ważne jest obserwowanie twarzy innej osoby, najlepszy program na tablecie tego nie zastąpi. Właśnie po to każdy logopeda ma
@lubie_makrele: czyli tak, ze poswiecajac mu czas i uwage, uczac, bawiac sie z nim.
Bo to, ze dziecko umie sie zajac samo sobą to jedna sprawa.
Ale niejako "zatkanie" jego potrzeb elektronika to juz zupelnie inna bajka. Ono wtedy sie samo nie bawi, tylko jest njakby zahipnotyzowane, zaczarowane... no to nie jest dobre :P
mozna wykorzystac technike do nauki, wspolnej zabawy, ale takie zrzucanie na elektronike zadania opieki nad dzieckiem dla
@agaja: dla ciebie tak, dla innych nie. Sa ludzie ktorzy uwazaja, ze telewizja rozwija male dzieci. Znam ludzi ktorzy sadzali 4 miesieczne dziecko przed TV. i na pewno znam ludzi ktorzy uwazaja, ze zle wychowuje/opiekuje sie swoim dzieckiem :) taki paradoks :D mysle, ze na ciebie tez by sie znalazl jakis hak ;)
@pogop Moim zdaniem błędnie się łączy obie rzeczy. To jakby rodzice zostawiali dziecko samo wśród książek lub zabawek i też unikali z nim kontaktu.

Raczej bardzo ważne jest aby dzieci nabywały obycia z współczesną technologią bardzo wcześnie inaczej mogą zostać z tej strony alfabetami. To nawet m swoją nazwę, technologiczny analfabetyzm.

Bardziej bym kładł przyczynę w zaniedbaniu ze strony rodziców, brak rozmów i komunikacji z nimi i rówieśnikami niż tym samym tabletem
@lubie_makrele: haka?
A czy ja sugerowalam, że jestem idealna czy nieomylba?

Uwazac można różne rzeczy. Ja jakos wole wyniki badań i osiagniecia nauki, psychologii rozwoju dzieci itd.

Każdy z nas popelnia błędy, nie da się tego uniknąć. Ale obecne mamy tyle źródeł fachowej wiedzy o tym, co może dziecku pomoc bądź zaszkodzić, ze przy niedużym wysiłku można się duzo dowiedzieć.
Tylko trzeba chcieć być choć trochę świadomym rodzicem :)
@pogop Mój młody ma już prawie 3 lata i chyba muszę mu kupić tablet, bo przydałoby się, żeby trochę posiedział bez gadania i pytania o wszystko ( )
ja w ogóle nie rozumiem, jak można tak malym dzieciom dawać do ręki elektronikę...


@agaja: Wszystko zależy od rodzica. Jeśli elektronika zastępuje inne gry, zabawy, impulsy do rozwoju to wychodzi potem taki niemy 4-latek, który poznaje świat przez tablet.
Ale wreczanie takiemu maluchowi tego typu sprzętu?

@agaja:
- daj dziecku komputer, zostanie informatykiem to usłyszysz nooo nasz brajan to od małego na tych komputrach majstrował i teraz został informatykiem 15k hehe nasza zasługa

- daj dziecku komputer, zostanie no lifem bez przyjaciół i kolegów. Hurr durr tylko na tym komputerze siedzisz na dwór byś wyszedł #!$%@? mnie twoja depresja idź pobiegaj za moich czasów nie było depresji tylko #!$%@? !11!!