Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@ukrytysmok: prosiłbym o jakiś krótki opis, bądź link do dobrych poradników/tutoriali dotyczących obróbki fot, bo u mnie obróbka to max minuta: balans bieli, exp żeby dobić do końca histogramu i ew gamma lekko w prawo ;]
  • Odpowiedz
@zolwixx: Szykuje cały ebook gdzie opiszę dokładnie proces powstawania zdjęcie, obróbki jak i nauki. Będę też wrzucał darmowe materiały, być może bardziej będę opisywał obróbkę pod wpisami ze zdjęciem też?:) Tutaj wszystko sprowadziło się do wywołania zdjęcia czyli lekko zwiększyłem kontrast, z tego co pamietam minimalnie suwak clarity, minimalnie też zjechałem z nasyceniem. W Photoshopie rozjaśniłem jasne miejsca i przyciemniłem ciemne metodą dodge and burn (dużo jest o tej metodzie w
  • Odpowiedz
@ukrytysmok: ooo to to, chętnie piszę się na coś takiego. Teoretycznie obsługiwać fotoszpoka umiem, wywołuję w Capture NX-D (darmowy kastrat), ale które ustawienia będą lepsze (jak np. podobają się wszystkie od jasnych rozmytych, po ciemne kontrastowe, mocno rysowane), albo co zrobić z histogramem w kształcie U (dużo ciemnego, dużo jasnego), to tego już nie wiem.
  • Odpowiedz
@zolwixx: ja ogólnie wychodzę z takiego założenia, że najlepiej zrobić jak najlepsze zdjęcie już na etapie zdjęcia, żeby później edycji było jak najmniej, nie lubię za bardzo nadmiernej edycji i siedzenia za długo w PS. Nie korzystałem nigdy z tej wywoływarki, używam lightroom i capture one, a co do samej edycji wszystko zależy od tego jakie efekty chcesz osiągnąć więc jak chcesz o coś konkretnego się zapytać to śmiało przedstaw temat
  • Odpowiedz
@ukrytysmok: tak więc tradycyjnie już:

jestem początkujący, nigdy nie planowałem i nie planuję zostać najlepszym fotografem na świecie, odkryłem że lustrzanki na AUTO robią lepsze foto niż kompakt, robię foty wtedy gdy zwykły fotograf ma niemoc (między 10 a 16), a niektóre warunki świetlne i wielka (powoli przełamywana) niechęć do lampy błyskowej sprawiają, że ISO 800 z migawką 1/30 to mój chleb powszedni ( )
Tak czy
  • Odpowiedz
to mój chleb powszedni ( )

Tak czy inaczej co bym nie zrobił i jak bym nie zrobił, to mam wiele dylematów


@zolwixx: AUTO jest nieprzewidywalne, a to, że czujesz bezduszność skryptu to akurat dobrze bo świadczy o rosnącym Twoim wyczuciu i oznacza, że wiesz czego chcesz, lepiej zapomnij o auto w PS :) a dylematy zawsze są, też czasem mam dylematy co do obróbki, w tedy
  • Odpowiedz
@ukrytysmok: no dobra, z AUTO może przesadziłem, ale fakt jest niezaprzeczalny że sprzęt ma znaczenie - nie nadrobi pomysłu, kadru, ale zrobi foto w wymaganym czasie i to był główny powód przesiadki. Sprawdzanie co można jeszcze zrobić przyszło trochę później :)

Tutaj akurat jedna z fot (akurat nie mam przy sobie takiej z idealnie ułożoną maską) gdzie nie wiem czy balans powinien dać śnieżnobiałą maskę, czy jednak lekko żółtą, przyjemną dla
zolwixx - @ukrytysmok: no dobra, z AUTO może przesadziłem, ale fakt jest niezaprzecza...

źródło: comment_1P28OS4GjQike8OlsjVORrduhZSqeJfE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
iem też jak mocno kadrować (a muszę kadrować, boki były nieciekawe, nie ja to układałem) i czy podbijać kontrast by nie było widać płótna i żeby zlało się w jedną czarną dziurę, czy zostawić


@zolwixx: Masz rację sprzęt ułatwi, szybkością działania, możliwościami wysokiego ISO czy np. stabilizacją obrazu, ale też masz rację z tym, że nie zrobi za nas zdjęcia. Prawda jest taka, że #!$%@? sprzętem można zrobić zajebiste zdjęcia, ale
  • Odpowiedz
Moim zdaniem jedyne powinno, jakie powinno istnieć to powinno się podobać i wyglądać ładnie :)

@ukrytysmok: i ma być ostre. nietrafiony focus to 90% moich pierwszych zdjęć :D

Co do studia, to póki co było by to marnowanie czasu i pieniędzy mojego i innych i temat ten zostawiam jak się czegoś naumiem i będę wiedział co chcę zrobić.
Z tym oświetleniem w zależności od materiału niby oczywiste, a nie pomyślałem, dzięki!
  • Odpowiedz
@zolwixx: wrzucę jutro lub pojutrze ! :) Dziś akurat robiłem taką fotę, że jej obróbka zamknęła się na wywołaniu i zajęła jakieś 40 sekund:) Dużo nie trzeba, żeby były fajne efekty
  • Odpowiedz
@BioLoszka: Dziękuje ! :) będę wszystko opisywał w jak najprostszy sposób :) Postaram się też o jakieś zdjęcia obrazujące scenę wykonania zdjęcia i proste opisy:) Dzięki za wpadnięcie na mój insta :)
  • Odpowiedz