Wpis z mikrobloga

Byłby ktoś chętny na uczestniczenie w takich powiedzmy amatorskich warsztatach, gdzie każdy by mógł wrzucać swoje materiały, czy notatki, albo realizowało by się jakieś małe projekty typu: zrób serwer www z wykorzystaniem takich i takich technologii, czy też skonfiguruj firewall w taki i taki sposób? Tak pytam, od dłuższego czasu chodzi mi coś takiego po głowie, żeby coś zorganizować, co jednocześnie pozwoli na rozwój i da dawkę wiedzy początkującym. Mam swoje serwery, więc było by na czym działać, tylko oczywiście to też jest ograniczone, ale nie spodziewam się jakiejś rzeczy chętnych, będę happy jak się uzbiera kilka osób, wiem że ktoś kiedyś tu zrobił kanał na discord, ale jednak taki sposób komunikacji sprawia, że jest to dosyć ograniczone. Najchętniej postawił bym jakiś open source portal społecznościowy, gdzie taka zamknięta grupa ludzi mogła by wrzucać swoje rzeczy, robić projekty itd... Jakieś uwagi, pomysły? Oczywiście mój czas jest z lekka limitowany, bo praca, dwójka dzieci, ale zauważyłem że podczas pracy z serwerami zbiera mi się sporo notatek, którymi mogę się chętnie podzielić. Nie jest to jakaś wiedza z najwyższej półki, ale może komuś się przydać. Może też jest więcej takich osób jak ja?
#sieci #informatyka #linux #serwery
  • 121
@eth0: wchodzę w takie zabawy, jak tylko ogarnę pewną sprawę to będę miał sporo czasu, kilka projektów leży schowanych na lepsze czasy (,)

Mam trochę sprzętu na którym się uczę, więc to jest opanowane. Niestety nie będę mógł nic udostępnić. (sprzęt jest w DMZ)
@brokenik:
Nie mieszkam w Polsce, nie będą to wykłady w sali, a raczej dyskusje, prezentacje na jakiejś platformie open source społeczenościowej plus może rocket chat, to jeszcze sobie tu obgadamy. A z kotliną mam dużo wspólnego;)
@eth0: O miło wiedzieć ;) Chętnie mogę coś zaproponować ;D Kiedyś na trzepaku (trzepak.pl) robiliśmy sobie audio-streamy o sieciach na temat bieżących spraw.
@eth0: w sumie jak będzie to miało ręce i nogi piszę się nawet można rozpisać koszty storage albo virtual lab na uczestników. Jakieś konkretne tematy chcesz ogarniać? Jakaś lista, roadmapa tego co ma być robione?
@w_t_d:
Postaram się, aby to miał ręce i nogi. Mam już ogólny zarys jak to ma wyglądać i co byśmy mniej więcej robili. Chcę, aby było tam jak najwięcej praktycznych rzeczy, bez ściemy że wszystko pięknie działa i idzie gładko jak po maśle, bo każdy kto coś próbował robić na serwerach, czy ogólnie coś z konfiguracją, doskonale wie, że to częste szukanie przyczyn i rozwiązania. Głównym moim pomysłem była chęć podzielenia
@w_t_d:
Ja mam zamysł robić taką produkcję na żywo, taki trochę hardcore, ale ja często tak pracuje, mam coś zrobić a po drodze muszę rozwiązać mnóstwo problemów i później okazuje się, że zamiast korzystać z jednego tutoriala to odwiedziłem kilkanaście stron, różnych for, przeczytałem dokumentację, sięgnąłem po narzędzie nawet nie wspomniane w żadnym z opisów itd... To wszystko sprawiło, że wypracowałem swój styl pracy, narzędzia z jakich korzystam, oraz z czasem