Wpis z mikrobloga

#posiadaniebroni

Gdzie można porozmawiać ze zwolennikami posiadania broni w Polsce? Chciałbym porozmawiać na rzeczowe, logiczne argumenty. Jestem w 100% pewien że legalna ogólnodostępna broń w Polsce to niesamowicie chybiony pomysł, a zwolenników jest bardzo dużo, istnieje jakieś miejsce (forum?) gdzie ludzie o tym debatują?
  • 8
@Cortez90: Jeżeli chcesz prowadzić rzeczową dyskusję w tym temacie, to najpierw sobie zdefiniuj co rozumiesz poprzez ,,ogólnodostępną broń". Broń dla wszystkich w supermarkecie? Brak pozwoleń a jedynie weryfikacja niekaralności? Swobodne prawo do jej noszenia?

Taki frazes może się różnić z tym co postulują zwolennicy liberalizacji tego prawa. 90% takich osób nie jest za zniesieniem pozwoleń, badań psychiatrycznych, obowiązku niekaralności, czy obowiązkowego szkolenia, a jedynie jest za wprowadzeniem bardziej klarownych i życiowych
Uważam że jest dużo argumentów za i przeciw, generalnie jednak dla mnie Polska nie jest odpowiednim krajem aby takie prawo wprowadzać. Dlaczego? Ponieważ w Polsce jest ogromnie dużo osób na skraju wyczerpania psychicznego, z ogromnymi problemami, wkurzonymi na życie i na innych ludzi, żądnych zemsty, żądnych krwi drugiej osoby. Nie jesteśmy Szwajcarią, gdzie ludzie żyją sobie na luzie i w dostatku, jeżeli wielu z tych wszystkich zdesperowanych w Polsce ludzi dostanie do
@Cortez90: Tak jak myślałem - sam nie wiesz co rozumiesz poprzez pojęcie ,,ogólnodostępna broń palna". Możesz wyjaśnić o jaki poziom liberalizacji Ci dokładnie chodzi?

Kolejne pytanie - wiesz jak dzisiaj prosto o legalną broń i to w znacznych ilościach? Nie mówię nawet o pistoletach, a o karabinkach samopowtarzalnych w ilości wystarczającej do uzbrojenia całego plutonu wojska?

Odpowiadając na ostatnie pytanie: ja nie nosiłbym jej ze sobą nigdzie, bo na ten moment
@wjtk123: Definiuje:
Nowy projekt stawy zakłada między innymi, że policja nie będzie wydawała już pozwolenia na broń, a będą robić to starostowie. Chętni do posiadania broni będą musieli także mieć ukończone 21 lat, nie będą mogli być karani czy mieć zaburzeń psychicznych, w tym nadużywać narkotyków. Osoby takie muszą spełnić także warunek zameldowania na terenie Polski.
Zgodnie z projektem ustawy chętny będzie musiał także zadeklarować powód posiadania broni. Może to być
@Cortez90: Zdajesz sobie sprawę, że te przepisy niewiele różnią się od dotychczasowych? Obecnie wystarczy zapisać się do klubu strzeleckiego, wyrobić patent strzelecki i uczestniczyć w zawodach, lub przystąpić do stowarzyszenia kolekcjonerskiego i możesz uzbroić się po zęby, bo policja w takiej sytuacji nie ma prawa odmówić Ci pozwolenia, jeżeli nie występują żadne przesłanki negatywne? I takiej broni możesz normalnie używać na strzelnicach.
Jest to możliwe od znaczącej liberalizacji dostępu do broni