Wpis z mikrobloga

#!$%@?, co się #!$%@? to ja nawet nie... Byliśmy z różowym w Maroko. Internet wyłączony a dzisiaj przyszedł rachunek za 370 zł z czego 270 za ok 6mb internetu....wtf? Neta nie było bo jak tracilem WiFi to był ładny komunikat że brak internetu. Co robić? Jak żyć? No i przede wszystkim, o co tutaj chodzi? #iphone #play #abonament
  • 10
@kokosanki: no mam bilingi i jest taka opłata. Tak jak piszę, lekko ponad 6mb. Tylko nie wiem kiedy to zostało naliczone skoro telefon miał wyłączoną tramsisje danych. iPhone jakoś magicznie sobie pobiera mimo wszystko? Przy restarcie telefonu zanim wczyta ustawienia to dobrał się do neta? Dziwne.
@morteusz: niestety nie, dlatego wyłączyliśmy oboje neta. w Note8 żadnych dodatkowych opłat, w iPhonie tak...
@quarox: jest kilka złotych za każde 100kb danych,
@MicNeo naliczenie za pocztę głosową jest związane z mechanizmem działania poczty, niezależnie od sieci. Poczta działa na zasadzie przekierowania z Twojego telefonu, więc gdy ktoś łączy się z pocztą, to Twój telefon de facto wykonuje połączenie. Centrala poczty znajduje się w Polsce, więc gdy jesteś poza krajem, to jest to połączenie do Polski w ramach roamingu.