Wpis z mikrobloga

1. Stara karta ŚKUP się zepsuła. Nie dało się jej odklikiwać w autobusach. Natrudź się , aby automat ją złapał. 2 wyjścia nieodkliknięte, bo przez dobre połowy trasy do przystanku nie działało.
2. Karta była częściowo "uszkodzona", tzn. folia się oderwała z częścią danych, ale nigdy kontroler nie robił problemów, nawet w POKu gdy się przedłużało ważność karty. Ale chip cały.
3. Idź w czwartek do POK wyjaśnić sytuację.
4. Nowa karta, duplikat. 20zł proszę pana. Będzie na poniedziałek.
5.. WTF. Przecież na ich stronie jest, że 1 dzień roboczy, tym bardziej że się poszło koło południa, a nie np. o 17.
6.. Rano uczelnia do późnego wieczora.
7. Bilet trza mieć, no to jednorazówki, a do odbioru wyślij ojca z kwitkiem pełnomocnictwa ze strony kzk.
8. Sry panie, kurier nie przyszedł, będzie we wtorek.
9. Spójrz na punkt 7.
10 Ojciec bilet odebrał, ale nie chciała na początku wydać, bo potrzebowała legitymacji studenckiej (to jak jeździć na jednorazówkach? Czasem sprawdzają legitki).
11. Karta odebrana, niby happy, ale nie do końca bo jednak -20zł, a to kilka piw.
12. Zaloguj się numerem karty, wpisz hasło co ci (ojcu) napisała na kartce, mień login na stary, bo nie chcesz się logować po numerze.
13. Nie da się, bo zajęty.
15. Loguj się na stary login-kartę.
16. Login failed: "Karta zablokowana"
17. Loguj się ponownie na nową kartę i sprawdź, czy wszystko jest.
18. Miesięczny jest, ale kasa = 0.00zł mimo że powinno być kilkanaście zł.
19. Wk**wsię, na początku daruj te 20zł czy jednorazówki, ale to przelało czarę goryczy i pisz multireklamację.
20. Wytyknij (we wtorek), że jakość karty to wujnia i chcesz za wszystko zwrot, bo to nie twoja wina, że NFC nie łapie.
21. Czekaj na odpowiedź.
22. Jedź w środę z nową kartą. Ma problemy z odbijaniem. Czasem odbije, czasem nie. Napisz drugą reklamację na nową kartę.
23. Jedź w czwartek - to samo. Nagraj filmik.
24. Jedź w piątek - odbij kartę kolegi (zajął miejsca), swojej za Chiny przez parę minut nie potraf odbić. Nic nie reaguje. Ludzie patrzą na ciebie jak na idiotę, co nie potrafi karty odbić.
25. Wuj lulwa, nie będę się z tym pieprzyć. Jedź na gapę i czekaj na kontrolera. Na (nie)szczęście nie przyszedł.
26. Dalej czekaj na rozpatrzenie pierwszej reklamacji.
27. Brak punktu 14.

Gardzę tą gównianą #komunikacjamiejska z pseudo #kzkgop. Nie zamierzam iść drugi raz do POKu i spędzić tam w kolejce znowu z 40m. Jak nie odbije mi biletu i przyjdzie kanar, to niech wzywa policję. Mogę mu pokazać "dowód-filmik" i e-maile z potiwerdzeniem reklamacji z wujowością karty, reklamacje itp. ale nie zgodzę się na żaden mandat. Nawet jeśli miałby być anulowany skargą (reklamacją). A oni kolejną (sprawną) niech wyślą choćby za pomocą bociana.

#skup #zalesie #slask #bytom #gliwice #gownowpis
  • 15
@PatologiiZew: kojarzę tę aplikację, albo podobną, bo kolega czasem korzystał, ale do biletów jednorazowych. Umożliwia miesięczne? Bo mnie ta karta z odklikiwaniem przy życiu trzyma.
Na szczęście podobno za niedługo ma się to skończyć.
@sylwke3100: u mnie coś gadała, że niby chip "odchodzi" od karty i ją lekko zgięła, aby pokazać. Nic nie widziałem, aby odchodziło ale już pal licho, bo spieszyło mi się, bo wystarczy że czekałem długo jak idiota, bo to jest wspólny punkt wraz z kioskiem i jedna pracownica zmieniała tylko okienka.
@Atexor Nie, te karty maja gównianą jakość. Ja nie miałem uszkodzonej fizycznie a zbliżenie padło. W dwóch kartach ale czekałem standardowo jeden dzień i wszystko ok.

Od kwietnia nie będzie obowiązku odbijanie bo nie będzie kart z limitem. Poza tym już teraz jest to zdepenalizowane dla kart z biletami bez limitu
@Atexor te karty w kzk gop to wał jak #!$%@?. Teraz się okazuje że uczniowie mają za darmo, ale tylko z kartą i tak. Ogólnie #!$%@? że trzeba to odbijać. Masz miesięczny to masz miesięczny, a nie suki wymyślają jakieś gówno.
@FrankUnderwood: ogólnie chyba 2 razy się spotkałem, że ktoś mandat dostał, mimo że miał miesięczny, tylko nie odbiło (czego nie zauważył).
@PatologiiZew: a to szkoda, niestety zlikwidowali u mnie pociąg do Gliwic (na studia), bo stwierdzili że jest nieopłacalny... a badali jakoś w sierpniu. W trakcie semestru był pełny studentów.
@HaPPe: ja odbijałem od zawsze wejście i wyjście, bo trzeba było. Chyba od stycznia nie trzeba, ale odbijam z
@Atexor: prawda, od stycznia nie trzeba, mi wystarczył jeden dzień żeby się odzwyczaić XD Nie próbowałem, ale czy taki patent na zniżkę by zadziałał? na początku miesiąca raz odbijam wejście i wyjście i potem w ogólnie odbijam karty? w sumie to mam 100% :P
@HaPPe: w sumie ciekawy patent, ale myślę że chyba tak, bo miałem miesięczny, raz potrzebowałem kupić dwudniowy i naliczyło mi na niego ulgę. Ale potem na miesięczny już nie, bo skorzystałem z promocji. Ale na kolejny dwudniowy tak, mimo że miałem jakoś 8 we/wy.

Poza tym ten kolega kiedyś mi pokazywał, że miał jakoś 74 wejścia, a 76 wyjść z autobusu. To dopiero ciekawe.
@Atexor To i tak cud, że coś takiego jak SkyCash czy Mobilet ma w ogóle prawo obsługiwać bilety KZK. Przecież to podbiera im klientów na śkupa.