Wpis z mikrobloga

Mireczki spece od #macbook mam problem (?). Kupilem w koncu przejsciowke minidisplay port -> hdmi, podpialem swojego aira do monitora fhd i... troche mnie boli to co widze. Na windowsie mialem wrazenie ze rozdzielczosc jest ok, a tutaj widze ze jest jakby pikseloza... takie duze wszystko. da rade cos z tym zrobic?
  • 17
@Lewic: co to znaczy jakby pikseloza? z macbookiem to na pewno nie problem, moj zajebiscie dziala nawet na 34" 3440x1440
jak klikasz na "skalowana" to zrob to z wicsniety klawiczem Option, powinno byc wiecej do wyboru i wybierz rozdzielczosc, a nie "1080"
@Lewic: może już trochę za późno, ale sprawdź sobie jeszcze inną przejściówkę w sklepie. Ja korzystam z mDP -> HDMI z Aliexpress za 11 złotych za dwie sztuki i wszystko działa, rozdzielczość jest ok, jedynie paleta kolorów czasem gubi przejścia tonalne (ale właśnie sobie to skorygowałem, dzięki za post xD).
Druga opcja do sprawdzenia to ustawienia monitora, może być różnica w wyświetlaniu między Macbookiem a Windowsem, ja szukałem kompromisu jakiś czas,
@Lewic: komputer się rozładuje, jeśli go nie uśpisz, bo po podłączeniu monitora i zamknięciu klapy dalej pracuje, wyświetlając obraz na zewnętrznym ekranie. Najpierw usypiasz, później zamykasz ;)
@Lewic: odpalasz menu, Wejście ->Edytuj nazwe--> wybierasz ktore złącze, w moim przypadku HDMI1--> i tam wybieram PC, bo najnormalniej wygląda. Tak czy siak u mnie dziwnie ciemno wyglada ten obraz, zupelnie inaczej niz np po DVI.