Wpis z mikrobloga

hej, chcę sobie złożyć kompa, a nie robiłem tego ponad 10 lat, będę go używał do internetu, lekkiego grania(gry typu skyrim i inne z biblioteki xbox 360), jak najtaniej, ale nie tandetnie, możecie nakierować mnie na jakiś aktualny poradnik? Jakies tipy? A może polecicie coś gotowego, może ktoś sprzedaje używanego?
#pc #pcmasterrace
  • 15
@sops: dzięki, a powiedz mi jak bardzo różnią się karty graficzne w zwykłym pececie i w lapku, bo widzę że są laptopy z kartą 1050 w cenie która mógłbym przełknąć. Szczególnie że planuję tez kupić lapka bo mój zdycha, więc mogę trochę dołożyć by mieć dwa w jednym.
@sops:
przepraszam że Ci tak truję
kurde szkoda mi kasy na wystrzeloną cenowo kartę, chyba sobie kupię wszystko prócz karty, wiesz czy w tych zestawach z pure PC można wstawić zapchajdziurę jakieś gtx 460, by pograć w Skyrima i przez ten czas polować na jakąś tanią kartę na allegro? To ten sam slot? Jak to się teraz nazywa? PCI-E?
Druga sprawa, powiedzmy że chcę sobie pograć w wiedźmina 3 na wysokich
@RoccoBaggins Do 60 FPS w Wiedźmaku 3 przy obecnej generacji kart potrzebujesz 1060, na 1050 nie ma takiej opcji. Skup się na dobraniu podstawki, CPU + Mobo + Ram, kartę kupisz później. i5 będzie zdecydowanie lepszym wyborem na przyszłość, najlepiej 7600k/8600k wykręcisz i będzie moc na lata. 8gb ramu wystarczy, wybierz płyte z 4 slotami, gdybyś się zdecydował na więcej w przyszłości dołożysz. W kwestii GPU możesz przeczekać na integrze, ewentualnie kupić