Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego w Polsce ludzie są tacy smutni w porównaniu do społeczeństwa USA? Z czego to wynika? Mamy dostęp do tych samych produktów, technologii, możemy spędzać czas wolny tak jak oni.. w czym tkwi problem??

#polska #usa #mentalnosc #psychologia #motywacja #feels

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania na pewno wiele czynników sie na to sklada. Temperament, otwartość na ludzi, podejście do życia to bardzo złożone aspekty. Jest jakaś prawda w tym, że lubujemy się w narzekaniu jako narod, to wedlug mnie jedna z przyczyn, czemu niektorym ciezko jest docenic to co juz maja, byc za to wdziecznym, umieć podziękować.
Druga sprawa to wyrazanie siebie. Niby takie proste słowa "dziekuje", "kocham Cie", "dobrze ze jestes" a jednak tak ciezko
@Atreyu chodzilo mi konkretnie o biedniejsze kraje Azji, na tle ktorych wyraznie widac ze pieniadze ze szczesciem malo maja wspolnego.

Nie tak dawno u nas byla wojna, byliśmy prześladowani, nie było nawet co jeść, a jednak nikt nie myślał o samobójstwie, nie rozpaczał nad tym, na co wpływu praktycznie nie miał.
A dziś? niby jest dobrobyt, ludzie mają wszystko a dziwnym trafem psychiatrzy i psychologowie mają pełne grafiki pacjentow.
Podejście do zycia
@fiszifiszi nie twierdze że dążenie do postawionych sobie cełow jest złe, ale tak jak mówisz, dużo osób mam wrażenie że jest uzależnionych od tego etapu dążenia. Skupia sie tylko na tym czego jeszcze nie ma, przez co nie docenia tego, co już posiada. Taka osoba potrafi całe lata żyć w przeświadczeniu, że brakuje jej czegoś do pełni szczęścia, co troche czegoś innego. "Gdy tylko zdobęde dana rzecz to na pewno będę szczęśliwy"
@b3rly: Człowiek rozwija się etapami w życiu, każdy etap potrzebuje pewnych określonych warunków, w Polsce w większości przypadków wszystko to jest zaburzone i te braki z jednego etapu przechodząc do drugie powodują narastanie problemów stąd bierze się niedojrzałość u ludzi dorosłych, choroby psychiczne, złość, zgorzkniałość.
@AnonimoweMirkoWyznania to po prostu kwestia kultury i trochę położenia geograficznego. Generalnie nawet w Europie im dalej na północ tym ludzie mają smjtniejsze miny a im dalej na południe tym się bardziej uśmiechają. W takiej np Finlandii spotkanie usniechnietego fina graniczy z niemozlieoscis
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo zobacz gdzie zyjemy. Wszedzie szaro i bylejako, drogi #!$%@?, stare kamienice i szare bloki, brzydkie szkoly i brzydkie urzedy.
daj mi jakies ladne miasto w Polsce, ale takie ktore calosciowo jest ladne, a nie glowny i najbardziej znany deptak...