Wpis z mikrobloga

Siemka mireczki, mam prośbę o pomoc w wyborze rolek dla różowego :-) chciałaby zacząć sobie jeździć, a że zbliżają się urodziny to pomyślałem że jej sprezentuje :-) dlatego kieruję prośbę o pomoc tych którzy się znają, bo sam nie mam pojęcia. Dodam że ma bardzo mała stopę ok 35 xD także może być dodatkowe utrudnienie chyba że coś ciekawego można i z dziecięcych znaleźć :-) kwota tak +/- 400 polskich nowych :-P ale chciałbym kupić coś o jak najlepszym stosunku ceny do jakości.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.

#rolki #fitness #sport #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 21
@jarrem: jeżdżę amatorsko, ale jedno mogę ci doradzić. Rolki z takimi żelowymi (mogę źle nazwać) kółkami, one są lekko przezroczyste. Bardzo wygodnie mi się w takich jeździ, teraz mam plastiki i masakra jest. I lepiej wiązane niż zaciskane, te plastiki pękają potem, a sznurówki można wymienić :)
@jarrem: Z krótkiego doświadczenia - jeżdżę na Powerslide Megacruiser 3x125 i Rollerblade Twister 80 (bardzo podobne do rb80). Zaletą setupu 3x większe kółko jest to, że lepiej się jeździ na nierównej drodze, można kosztem mniejszego wysiłku jechać szybciej. Są też zwrotniejsze - środek ciężkości jest nad środkowym kołem, nie pomiędzy kołami jak przy 4x80.

Są jednak minusy - trochę trudniej jest hamować kołami (t-stopem/powerslide) i w razie upadku, lecisz z większej
@jarrem: z takich tańszych i porządnych w tym rozmiarze to:
powerslide imperial one
rb80
seba frx

Zależnie od szerokości, dopsowania itp. bo różnie te modele leżą.

Nie polecam 3 kółek na pierwsze rolki, no chyba ze jakies małe - max 90mm.

Niech sobie zmierzy dokładnie długość stopy i rolki dobierać na styk wg. wkładki.
@jarrem: no i np. modele te co podalem, to takie imperial one te od 2016 są najlepsze z tych 3 modeli. Tylko też nie ma co az tak zwracac uwagi na to, liczy się dopasowanie