Wpis z mikrobloga

@przemo93c: W zasadzie powinienem zbyć to pytanie milczeniem bo użyłeś tagu kiciochpyta, który moim zdaniem kretyńsko brzmi, jakiś kicioch-psicioch, ale, że otagowałeś cygara, to Ci pomogę.

Na początek musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań:

Po pierwsze gdzie masz zamiar je kupić? Bo jak w jakiejś gówno-trafice to od razu sobie odpuść. Liczą się tylko prawdziwe sklepy cygarowe, inaczej kupisz jakiś bubel z meksyku w stylu Te-Amo w dodatku spleśniały bądź przesuszony
  • Odpowiedz
EDIT: @Logotyp ubiegłeś mnie :) Aczkolwiek Kuba też ma swoje dobre strony, tyle że zwykle jest przepłacona.

@przemo93c: kolega poleca @CygaroZwasem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Specjalistą nie jestem, ale zgłębiam temat co raz głębiej.

1. Szukasz tylko ręcznie zwijanych z całych liści tytoniu. Żadnych maszynowych ścinek.
2. Szukasz tylko sklepów z humidorem. Preferowana wilgoć wynosi 65% dla cygar kubańskich i 70% dla pozostałych. Nie wiem dlaczego. Odchylenia
zolwixx - EDIT: @Logotyp ubiegłeś mnie :) Aczkolwiek Kuba też ma swoje dobre strony, ...

źródło: comment_VbUDEZrN2igfkQzmCXhWBkNTFPukA16i.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Logotyp: jeśli chodzi o moc to raczej średnie. Kupował bym raczej w internecie bo nawet nie wiem czy mam coś w pobliżu. Lepszym wyborem będą ręcznie zwijane czy jakieś hm... Maszynowe? Jak to w końcu jest z grubością cygara? Ma to jakieś znaczenie oprócz estetycznego?
  • Odpowiedz
@przemo93c: format (długość, grubość, kształt) cygara ma wpływ na to jak uwalniany jest smak (w przypadku kształtu), na zmienność aromatów i parę innych rzeczy. Black Market występuje w kilku formatach, ja wybrałem dla Ciebie najmniejszy.

Skąd jesteś? W tagach masz Zakopane i Tarnów. W Krakowie bez problemu kupisz w Enotece Pergamin (bardzo mały wybór, ale dobre rzeczy) i w LCDH (same kubany, dobra obsługa, doradztwo). Jak z Tarnowa i okolic, to
  • Odpowiedz
@zolwixx: jestem z okolic Tarnowa, bywam w Krakowie i Warszawie. Ty z Tarnowa czy okolic? W Krakowie mówisz że mąki wybór w tym miejscu. Cos konkretnego polecasz stamtąd?
  • Odpowiedz
@przemo93c: W Warszawie na pewno coś kupisz, w Krakowie jest jeszcze parę miejsc (przynajmniej teoretycznie, ja znalazłem tylko w Galerii Krakowskiej w wilgotności 58% i z dużą przebitką cenową), ale polecam LCDH w przypadku kubanów i Enotekę, jeśli chciałbyś jakiś inny kraj (tylko nie masz wyboru jakiej mocy będą, dobry ale mały wybór). Jeśli w Tarnowie najdzie Cię na cygaro, to w Tabaku możesz kupić w tubie Don Diego i Santa
  • Odpowiedz
@zolwixx: Heh, ja sprowadziłem sobie z USA kryształki Heartfelta 65%, trzymają mi 65% cały czas ;)

@przemo93c
Ok, w takim razie polecam ci następujące opcje:

https://www.tabakonline.com/cygara-alec-bradley-american-classic-blend-robusto-p10205

https://www.tabakonline.com/cao-colombia-tinto-p11136

Będzie Pan zadowolony. Zarezerwuj sobie z 1,5 h plus dobra muzyka, dobry alkohol bourbon lub whisky plus jakiś sok do popijania, bądź herbatkę no i ładny słoneczny dzień.

Poza tym podpisuję się pod tym co napisał Zoolwix o formatach i cygarach.
  • Odpowiedz
@Logotyp: tak, ten AB jest bardzo dobry, zapomniałem sobie o nim. W ogóle AB robi dobre cygara. Natomiast zamiast whisky proponowałbym dla @przemo93c szklankę wody zamiast alkoholu. Dopiero jak się oswoi z dymem i mocą, to wówczas można próbować rum i whisky, albo... kawę, lub sok. Wydobywają ciekawe aromaty :)
  • Odpowiedz
@Logotyp: no nawet przystępne cenowo widzę :D a jak to jest z obcinaniem? Bo jak zakladam to pasuje mieć jakiś sprzęt albo chociaż nożyczki? XD i druga sprawa. Zamawiać po jednym i liczyć że trafie na dobrze zwinięte i się będzie palic bez problemu czy na wszelki wypadek brać po dwa?
  • Odpowiedz
@przemo93c: biedaobcinarkę kupisz w tabaku. Ja sam mam dwie i przymierzam się do zakupu czegoś poważniejszego, bo tym to sobie można krzywdę zrobić, a nie cygaro obciąć.
Zamów kilka różnych cygar, kupować jedno cygaro czy jeden rodzaj, którego się nie paliło to strata pieniędzy i czasu. Z kubańskich koniecznie tego El Reya, bo ile ich kupiłem, tyle wypaliłem ze smakiem.
Jestem na OSLHD.
  • Odpowiedz
@przemo93c: Jak kupujesz Alec Bradley to praktycznie nie ma #!$%@? żeby było źle zwinięte. Pamiętaj, źle zwinięte to są cygara kubańskie, bo to kraj komunistyczny i tam nikt nie dba o jakość. Jak kupujesz coś z Nikaragui/Hondurasu/Dominikany to jest mała szansa na kołek więc spokojnie możesz zamawiać po jednym. Tylko pamiętaj, że płacisz za koszty przesyłki więc cena cygara wzrasta. Jeśli kupisz kilka sztuk to statystycznie koszt przesyłki rozłoży się na
  • Odpowiedz