Wpis z mikrobloga

@dasiekTB: korzystam z Jira i Bitbucket. Jira jest sztos, tylko żeby w pełni wykorzystać jej możliwości trzeba trochę się nauczyć, ale jako zwykła tablica z zadaniami też się dobrze sprawdza.

Bitbucket nigdy mnie nie zawiódł, też mogę polecić z czystym sercem.

PS: Korzystam z hostowania przez Atlassian, w self-hosted nie chciałoby mi się bawić.
@dasiekTB: Często się spotkałem z tym że Jira działa poprostu wolno. Confluence jest spoko, ale to gigantyczna kobyła która naprawdę daje sporo (ale musisz to ogarniać). Bitbucket nie jest zły, ale pipeline są jeszcze troszkę nie dopracowane i mają swoje problemy (np. wsparcie dockera jest dość kiepskie)

Jeżeli projekt jest mały to może lepszym pomysłem było by poszukać czegoś prostszego i mniejszego w obsłudze?
@dasiekTB: Jira jest świetna i ją polecam z czystym sumieniem. Bitbucket jest trochę wolny, miewa też lagi i patrzyłem ostatnio w stronę płatnego githuba, ale cena powala - 9$/użytkownik/miesiąc, dlatego zostajemy na BB. Co do confluence to odpaliłem sobie triala, ale u nas w firmie nie widzę dla niego zastosowania.

Z takich usług chmurowych dla IT to bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Office365 i finalnie przenieśliśmy na niego pocztę firmową i po
@dasiekTB: sharepoint i kod to chyba jednak średnie rozwiązanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakiś czas bawiłem się też TFS, ale strasznie ociężały. Generalnie, jeżeli fundusze Cię nie ograniczają ani nie masz póki co problemu z migracją to spróbowałbym z github premium.