Wpis z mikrobloga

Ty, ale wlasnie tyl pochlonal uderzenie, nie widac zeby jakos byl zmiazdzony w miejscu gdzie przebywaja ludzie.

To chyba dobrze, nie?


@Kremufczyn: Nie.
Pogięty dach oznacza że przestrzeń pasażerska uległa deformacji.
Dobrze to wygląda po stłuczkach smart - gdzie kabina jest niezgniatalna
@Yam1337: no jednak mercedes wcale nie pozostał dłużny temu tico. Uderzenia z przodu są ogólnie "łatwiejsze" dla producentów. Koleś ostro wjechał w dupę temu tico - sam ma wgniecioną belkę przednią, chłodnicę, wywaliło mu reflektor i całe nadkole jest pogięte. Cholera wie co jeszcze. Strefa zgniotu cała. W aucie z segmentu takiego jak Tico z tyłu zaraz zaczyna się kabina pasażerska więc lepiej, żeby dach się pogiął i to w te
Dach NIE MOŻE SIĘ ZGINAĆ


@graf_zero: Daewoo Tico to konstrukcja z końca lat 80. więc nie wiem w czym mam problem i co chcesz osiągnąć swoimi dywagacjami. Wszystkie auta z tego samego okresu zachowywały się w podobny sposób.
@FoxX21: na pewno oglądałeś zdjęcia uszkodzeń tego tico? Konstrukcja tego "samochodu" oraz materiał z jakiego jest wykonany sprawia, że przy byle puknięciu składa się jak harmonijka, co nie powinno mieć miejsca. @Badger-: już napisał jak wygląda podnoszenie tego ustrojstwa lewarkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
był on dopuszczony na jakichś specjalnych warunkach


@Yam1337: Chodziło, o to, że Koreańczycy chcieli go produkować na swojej licencji(w celach oszczędności, aby nie wyrabiać nowych licencji na Europę), jednak była ona z przełomu 80/90 i nie spełniała aktualnych norm bezpieczeństwa. Dlatego Polska zgodziła się na produkcję na ich licencji, ale na swoich zasadach - zmiany konstrukcyjne w pojeździe - m.in. łamana kolumna kierownicy, inaczej zbudowane i działające hamulce tylnie, wzmocnione drzwi
Nie można spodziewać się 5* po mocno budżetowej i dość już leciwej konstrukcji, ale Tico chyba jest już legendarne z powodu "twardości" swojej konstrukcji:)

#!$%@?ąc trochę od tematu załączam zdjęcie Lanosa którego jakieś 4 lata temu zatrzymałem na passacie b6 kombi. W passacie pękł lekko zderzak. Pewnie mocno zdeformował się pas tylny przyjmując na siebie siłę uderzenia, ale z zewnątrz w sumie nie było widać uszkodzenia (niestety nie mam foto).

Lanos jak
Badger- - Nie można spodziewać się 5* po mocno budżetowej i dość już leciwej konstruk...

źródło: comment_JZ5AnwnTw6FjY8M9nlp3MPvChlobIFQ7.jpg

Pobierz