Wpis z mikrobloga

Już się Januszeria szerzy...
Byłem przed chwilą na orlenie i wywiązał się taki dialog kasjerki z Panem z wąsem i brzuchem wystającym spod za ciasnej koszulki:
-Z trójki, na fakturę.
-Dobrze, NIP firmy poproszę.
- (Janusz podaje dane firmy).
-Dziękuję - zaczęła spisywać numery z kamer i wtedy janusz krzyknął
-Niee! Nie te numery, inne, proszę pisać te i podaje jej jakąś kartkę.
-Ale proszę pana, nie mogę tak zrobić.
-Jak to? Wszędzie mi piszą na takie numery jakie chcę.
-Ale wie Pan, nie chcę stracić przez to pracy czy mieć problemów.
-TO JA TU CZEKAM I SOBIE WYPOMPUJCIE TO PALIWO, BO JA SIĘ Z WAMI, PRZEKRĘTAMI #!$%@?Ć NIE MAM ZAMIARU.

Coś dalej się pewnie toczyło, ale zapłaciłem i wyszedłem.

Skąd u ludzi takie myślenie, że jak ja mam korzyść z przekrętu to jest okej bo jestem uczciwy, ale jak ktoś chce być uczciwy to jest zaraz oszustem?

#postkomuna? #truestory #januszebiznesu
  • 199
@Frank_Underwood: Ja #!$%@?ę, a może ktoś po prostu jest z natury profesjonalny i #!$%@? go jakaś januszerka, oszukiwanie, kolesiowskie przysługi i inne tego typu przekręty?
#!$%@? to kasjerkę obchodzi, że janusz chce przycebulić, ona po prostu wykonuje swoją pracę i chce ją wykonywać dobrze. Co to za polaczkowata, robacka mentalność żeby #!$%@?ć się do uczciwego, sumiennego i profesjonalnie traktującego swoje obowiązki człowieka?
Gardzę całym sobą.
@KornixPL: kazdy klamca ci powie, ze kazdy ma swoja prawde, kiedy fakty w rzeczywistosci daja jedna, spojna prawde. Kazdy zlodziej powie Ci, ze sam kradniesz. Kazdy cham, nazwie Cie pierwszy chamem. Kazdy glupi, powie Ci, ze jestes glupi na wstepie. Tak to dziala, nie wiedziales?
Już się Januszeria szerzy...


@KornixPL: jak szerzy? odkąd pamiętam tak było, tylko nikt tego nie sprawdzał. ale jak się teraz do dupy dobierają - przyznam że z mniejszym lub większym powodzeniem, dobrymi lub #!$%@? kiepskimi ustawami - to nagle #bekazpisu
@KornixPL: gdzies kiedys ktos pisal ze jezeli ktos chcial zatankować kartą flota inne numery rejestracyjne i kasjer to zauważył i zglosil dostawal 100 zl premii. Ile w tym prawdy to nie wiem