Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was ma w domu ściankę prysznicowa i prysznic otwarty typu walk in? Moja łazienka ma 4,5m2, głębia 170cm. Chciałbym zrobić podobny prysznic z odpływem liniowym jak na zdjęciu dołączonym. Ścianka myślę 120cm, 50cm luzu do ściany na przeciwko zostaje (minus grzejnik, który na tej scianie na przeciwko jest).
Jak chwalicie sobie takie rozwiązania? Chlapie bardzo na całej długości czy można wycwiczyc odpowiednie mycie w takim prysznicu? :-)

#pytanie #prysznic #budownictwo #walkin #lazienka
dlaczegoniemamtakiejsily - Czy ktoś z Was ma w domu ściankę prysznicowa i prysznic ot...

źródło: comment_fIBr03fgCf3BbbvID9zKTJNIlimz2abG.jpg

Pobierz
  • 51
@dlaczegoniemamtakiejsily: chodzi mi nie o sam spadek, ale o to, że odpływ liniowy musi się schować pod podłogą.
sensie cały odpływ i rury odprowadzające wodę do kanalizacji

dlatego podłoga musi być podniesiona, a odpływ liniowy musi być mniej lub bardziej przewidziany na etapie projektowania budynku.
w starym budownictwie oznacza to tyle, że musisz albo zrezygnować, albo podnieść podłogę w łazience robiąc schodek względem reszty mieszkania.
koleżanka teraz się będzie wprowadzać do
@dlaczegoniemamtakiejsily: a wykańcza to ekipa od dewelopera i ogarniają jak budynek jest zbudowany i czy można w podłogę się wkuć? budowlańcy nigdy z niczym nie mają problemu, bo jak napisałem wcześniej liniowy można zrobić wszędzie, ale potem schodek w progu będzie Cię #!$%@?ć do końca życia...
@dlaczegoniemamtakiejsily: mam taka samą łazienkę. Tez się zastanawiałem nad walk in, ale chyba jedyny wybór to Max 90x90. U mnie jest ten problem, że pralka też musi być w łazience. Bez tego dałoby radę. Inaczej jest strasznie mało miejsca do chodzenia. Możesz pokazać układ jak chcesz całość ustawić?
@Natsu9 a gdzie ja napisałem żeby kuć strop? Masz strop potem izolacje (styropian) a na końcu jest wylewana posadzka, bez większego problemu mieszczą się tam rury.