Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tą preferencją używania półkul mózgu? Google podaje kilka artykułów z 2013, które obalają tę teorię, a jednak dalej wydaje się powszechne to przekonanie o rozdzielności pełnionych przez prawą i lewą pólkule mózgu ról. Może ktoś obeznany w temacie rozwieje moje wątpliwości
#nauka #neurobiologia #psychologia
  • 7
  • Odpowiedz
@UtTeR_DEsTrucTiOn: Znawcą nie jestem, ale przedstawię Ci jak ja to rozumiem. Może zacznijmy od tego, że niepodważalnym jest, że dwie półkule różnią się od siebie jeśli chodzi o predyspozycje do niektórych zadań, ale odchodzi się od sztywnego przypisywania złożonych funkcji tylko dla danej półkuli, ponieważ najważniejszym wydaje się to, w jaki sposób one współpracują ze sobą. To bowiem w wielu przypadkach sprawia, ze jakaś złożona funkcja powstaje. Przykładem może być mowa.
  • Odpowiedz
@feba: wrzucać ją pod taki tag nie będę z uwagi, że napisane trochę chaotycznie i ogólnikowo. Na taki oddzielny wpis wydaje mi się, ze trzeba by się jednak bardziej przyłożyć ;) Niemniej bardzo dziękuję za miłe słowa! Urosłam dobre 10 centymetrów :D
  • Odpowiedz