Wpis z mikrobloga

@jjot ja kończę 9 tydzień i jestem pod dużym wrażeniem. Co trzy tygodnie dokładam do m.c. i przysiadu po 5 kg i po 2,5 kg do wyciskania na ławce i żołnierskiego i co tydzień robię więcej powtórzeń z większym ciężarem. W sumie to mój pierwszy plan z nastawieniem na budowanie siły po tym jak przestałem progresowac jako nowicjusz.
@jjot będę jechał aż przestanę progresowac :) waga 75 kg. Dzisiaj żołnierskie 45 kg na 9 powtórzeń, wczoraj martwy ciąg 115 na 6 powtórzeń, w środę wyciskanie na ławce 85 kg na 9 powtórzeń i w poniedziałek atakuję przysiad 100 kg (zakładam 4-5 powtórzeń). W kolejnym tygodniu robię deload (pierwszy po 3 cyklach czyli 9 tygodniach) a w kolejnym dokładam ciężar :)
@jjot: Jechałem na Beyond 5/3/1 w wersji Boring But Big brany stąd -> Strength Standards

Plusy:
- jest ciężko :D
- fajnie mi się na nim wraca do ciężarów po jakiejś przerwie
- monotonia - na trening typowo siłowy jak znalazł
- osobiście mi się sprawdza do siadu i martwego, klata i ohp gorzej

Minusy:
- trzeba mieć na niego czas i się wysypiać - w dniu, kiedy się gorzej czułem
@Gavilar: no właśnie o czas się martwię, nie wiem czy będę miał czas chodzić 4 dni w tygodniu trenować dłużej niż godzinę.

ja się zatrzymałem na przysiad, mc 5RM 165, ławka 1RM 125, ohp 1 RM 75 i szukam co dalej
@jjot: Siła do przodu, sylwetkowo też spoko, waga 75 kg, ciężary x5: ohp 52, bp 84; przysiad 120, mc 140; co miesiąc progres 5kg przysiad i mc, +2 kg do wyciskania, także teraz będe atakował to co wypisałem + te 2/5 kg i w myślę że dam radę. Przeszedłem na 5/3/1 po starting strength i madcow 5x5, kiedy już nie byłem w stanie dokładać ciężarów co trening, a poźniej co tydzień.
@pokey General physical preparedness, cała praca dodatkowa, która podnosi Twoją ogólną sprawność. W różnych planach jest to 50% do nawet 80% jak w Conjugate objętości treningowej.