Wpis z mikrobloga

@steve__mcqueen: to zależy od wyceny szkody a ta jest mocno zaniżana tym bardziej przez gówno ubezpieczyciela.
Przy aucie wartym 10-11k rynkowo wycenią mu szkode całkowitą na 4 i zaproponują za złom 2k. NAwet jak sam sprzeda złom to ma 7k. 3-4 k w plecy. Jesli to auto z salonu i niezbyt stare to było by naprawiane w serwisie firmowym częściami nowymi i było by takie jak nie bite po naprawie w
@Oskarek89: niestety nie interesuje ich wartość auta na allegro czy u dystrybutorów patrzą na to co jest w eurotax albo tym drugim i tyle przerabiałem na swojej lagunie II pH II 2.0t najtańsza na allegro 15k a oni wycenili na 9.8k i nic się nie dało zrobić. Jedyna opcja jeśli naprawa nieznacznie przewyższy wartość pojazdu ~1k to sprawdź czy w kosztorysie zawarli całe wyposażenie. Jeśli to nic nie da to do
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@affairz: Bo tu żadna podłużnica nie sądzę aby była uszkodzona. Nawet widać że zawias nawet za bardzo nie dostał. PZU policzyło że naprawa będzie ich w #!$%@? kosztować w ASO więc wola szkodę całkowitą.
#!$%@? nawet progi czy słupek jest cały a oni już samochód na złom XD
A Oskarek zaciera ręce bo na tym zarobi a później płacz że o #!$%@? ale drogie OC XD
@Invisible22: ale co tu tak naprawdę kosztuje w tej naprawie? ja tu widzę: błotnik, zderzak, lakier 3-5 elementów, plastikowe nadkole, może mcpherson + tona gównoplasticzków. naprawa z allegro pewnie z 5k. serio ASO zrobi z tego ponad 10x tyle?
@Oskarek89 zadzwoń do serwisu i powiedz co Ci ubezpieczyciel przekazał. Niech kombinują z wycena, żeby nie było całki. Serwisowi będzie zależało bo za szkodę całkowita wezmą tylko za parking. Potem sprzedasz komuś, przecież to nie jest jakaś wielka szkoda.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Oskarek89: jak wyliczą szkodę całkowitą to możesz naprawić auto we własnym zakresie , myślę że jeżeli słupek przy drzwiach i podłużnica nie jest ruszona to nawet zarobisz na kombika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Oskarek89: skonsultuj się z firmą zajmującą się zaniżonymi odszkodowaniami. Przyjadą, cykną fotki i powiedzą Ci czy faktycznie jest szkoda całkowita czy nie. Dla nich i dla Ciebie najlepiej będzie jak cena szkody nie przekroczy całkowitej czyli wincyj hajsu.
@Oskarek89: Z tego co mi wiadomo do kwoty auta mimo szkody calkowitej mozesz naprawiać. Auto wyceniaja na 40k naprawe na 45k czyli daja całke, jeśli znajdziesz serwis co zrobi za 39k i wystawi FV mozesz naprawiac. Tak mówili mi przy mojem szkodzie klubowicze.

Ps. zarobić to może jeśli dostanie sporo na naprawę a zrobi po kosztach, przy całce zwykle jest się na -