Wpis z mikrobloga

Siema. Przy odpalaniu kompa jest tylko czarny ekran. Zero biosu nic. Karta jest sprawna. Wiatraczki chodzą. Płyta nie daje sygnałów glosniczkiem. Gdy wyjmę wszystkie kości RAM sytuacja identyczna. Płyta GA-990XA-UD3 (rev. 1.0). Procesor AMD FX 8350. Do tej pory zero problemów. Padła płyta? #komputery
  • 14
plyta albo zasilacz. U mnie w 2ch przypadkach byl gowniany zasilacz z gieldy :D sprawdz z innym zasilaczem, ew sprawdz czy ktorys ram nie padl
@wonsz1908: bez żadnej kości RAM zawsze będziesz mieć czarny ekran. Odpalaj z jedną kością, w przypadku czarnego ekranu zmień kość/slot. Najlepiej załatw GPU na podmianę. Jeśli nie będzie działać, to problem leży gdzieś indziej.

PS. padnięte mobo to zazwyczaj komputer trup. W twoim przypadku komputer się uruchamia, ale nie masz obrazu.
@BrudnyPedro: Odpalam z jedną kością RAM. Bez żadnej kości powinien piszczeć głośniczek?
Kurde trochę lipa bo już zamówiłem płytę. Reset biosu nic nie dał. Czyli co prędzej zasilacz albo procek? Karta jest sprawna.
@wonsz1908: powinien, ale miałem przypadki, kiedy nie piszczał. Dla mnie to typowy objaw uszk. RAM, ale skoro twierdzisz, że jest sprawny, to może być jednak mobo. Procki się nie psują prawie nigdy. Zasilacz? Nie da się wykluczyć. Zweryfikować to możesz tylko przez podmianę.

Daj znać czy będzie ok po zmianie mobo, bo jestem ciekaw.