Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak uświadomić rodziców, że chce trochę prywatności w swoim pokoju? Mam 20 lat, a oni nadal mi sprzątają w pokoju, mimo tego, że ja tego nie chcę i oni to wiedzą. Nawet głupiej kartki z otwartym zadaniem nie mogę zostawić na biurku, bo po powrocie do domu ona będzie wsadzona gdzieś "bo ona nie może tak leżeć". Czemu do nich nie dociera, że tym sprzątaniem mi nie pomagają? Jak mam się usamodzielnić, skoro nie dopuszczają mnie do żadnej czynności w domu? Kiedyś chciałam odkurzyć to ojciec mi zabrał odkurzacz bo "zepsuje"(?). Pościele łóżko, to i tak zawsze poprawią po mnie. Nie chcę, żeby mama miała więcej pracy np. Przed świętami to ona i tak posprząta mi cały pokój jak mnie nie ma. U chłopaka jak gotowaliśmy to nie miałam problemu z umyciem naczyń czy z rozwieszeniem prania a w domu robią za mnie a jak już chcę to oni tego nie rozumieją :( Przez to chcę od razu po maturze sie wyprowadzić.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Tragedia, ale dobrze, że sobie z tego zdajesz sprawę, bo łatwo się rozleniwić w takim środowisku. Zapytaj rodziców, czy chcą wychować kalekę, który nie będzie umiał zadbać o własne mieszkanie. Powiedz uprzejmie, acz stanowczo, że jesteś dorosłym człowiekiem i masz prawo do swobody i prywatności. Możesz zaproponować, że przejmiesz jakieś obowiązki rodziców w domu.
@Iskaryota: @Albania95: No tak nie uwzględniłem technikum :).

A co do pytania samej OPki to niestety wydaje mi się, że jeśli nie pomagają rozmowy to nic nie pomoże tutaj. Fajnie, że op-ka widzi problem bo tacy rodzice niestety robią wielką krzywdę swoim dzieciom, które potem nic w życiu same nie potrafią zrobić.
Wyprowadź się , nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm . Moja mama ma tak samo , zero prywatności miałem i nic nie mogło zostać nigdzie położone bo zawsze było "nie na swoim miejscu" według jej myśli . Krzywo zasunięte firanki lub o jeZu ! Mokra płytka w łazience obok wanny ! Paranoja - teraz dom 260m - mieszka moja mama i tata , po paru latach widzę ze dociera do nich , ale