Wpis z mikrobloga

@Karol4722: Z własnych doświadczeń powiem, że dałbym większy spadek dachu (jak się trafi mocna ulewa, a folia nie będzie idealnie naciągnięta, to może się zrobić "bańka" z wodą). Dodatkowo dałbym gęściej poprzeczki na dachu - jeszcze jedną lub nawet dwie - z tych samych powodów co wyżej. Ze względów praktycznych podwyższyłbym całość do 2 metrów (żeby można tam było spokojnie stanąć, będzie wygodniej. Narożne belki dałbym większe (5x5 albo 7x7). Tyle
@Karol4722: A, bo to jak ma być samemu to co innego.
Żeby to było sztywniejsze to możesz to łączyć złączami ciesielskimi. Będzie Ci się łatwiej pracowało no i więcej wytrzyma.
Dach do porawek tak jak pisał @chuckd.
@Polanin myślałem i takich kolkach i na pewno czegoś takiego użyje żeby to jakoś przytwierdzic do ziemi. Mówisz żeby kostką dookoła pod ścianami wyłożyć? Mam trochę cegieł, będą ok? :)
@Karol4722: Jak weźmiesz te kotwy to będziesz mógł do nich to przykręcić i wtedy nie odfrunie z wiatrem. To jedno. Drugi to będzie z powietrzu. Chodzi o to, żeby nie leżało na ziemi. Chyba, że chcesz to po sezonie wywalić. To można załatwić podkłądając kostki czy cegły, kamienie, colokwiek. Układasz w rogach i paru miejscach na środku np. tam gdzie masz pionowe poprzeczki. Całości dookoła nie musisz obkładać.
Teraz mi się
@Polanin: @chuckd: @StanislawAniol: @kolopo: update :) Na chwilę obecną wygląda to tak. 210cm x 110cm, wyższy bok 190cm niższy 170cm. Jak wszystko dobrze pójdzie to z jednej strony posadzę z 4 pomidorki a z drugiej planuję zrobić półkę i sadzić jakieś mniejsze rzeczy w doniczkach. Teraz jestem na urlopie w Polsce, ale jak wrócę to zakładam folię :)

btw. zamiast kotw użyłem 50cm stalowych rurek które wbiłem w
Karol4722 - @Polanin: @chuckd: @StanislawAniol: @kolopo: update :) Na chwilę obecną w...

źródło: comment_TxCBqur8al0rbhE7xIE4Wx5zmt5Re1Uv.jpg

Pobierz